Polacy zapowiadają Cowboys & Rustlers, czyli GTA z kowbojami. Mamy zwiastun i pierwsze informacje

Cowboys & Rustlers na zwiastunie. Polskie GTA z kowbojami
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Cowboys & Rustlers powstaje w duchu Rustler, znanego też jako Grand Theft Horse. Tym razem dostaniemy parodię Red Dead Redemption 2.

Rustler swego czasu było dość głośną niezależną produkcją. Wszystko przez mało subtelny humor i oparcie idei gry na parodiowaniu GTA, ale tym razem w czasach średniowiecznych. Koncepcja bardzo ciekawa, ale gorzej z wykonaniem. Rustler okazał się mało zabawną zbitą masą niewybrednych żartów, która pod kątem rozgrywki nie miała zbyt wiele do zaoferowania. Czy Cowboys & Rustlers powtórzy ten “sukces”?

Tym razem za grę odpowiada polskie Sigur Studio, którzy na koncie nie mają zbyt wielu popularnych tytułów, ale wszystko może się zmienić. Pojawiła się już karta Steam gry Cowboys & Rustlers, mającej być “GTA z kowbojami” na wesoło. Ja na to patrzę trochę inaczej – to parodia Red Dead Redemption 2. Pod wieloma względami tytuł wygląda bardzo podobnie do Rustlera. Znów będziemy mogli walczyć, eksplorować i ścigać się konno z widokiem izometrycznym. Tym razem jednak na Dzikim Zachodzie.

Poznaj historię dwóch wyjętych spod prawa przyjaciół – nadmiernie entuzjastycznego koniokrada i cynicznego, gadającego konia – opowiedzianą za pomocą magii top-downowej gry akcji. Napadaj na banki i roller-coastery, przyzywaj duchy na cmentarzach, a w międzyczasie pomóż swojemu końskiemu towarzyszowi napisać w końcu jego rewolucyjną powieść science-fiction.

– czytamy w opisie gry na Steam

Poniżej znajdziecie zwiastun gry. Na ten moment nie znamy daty premiery ani platform docelowych – oprócz Steam, rzecz jasna.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij: