Keanu Reeves powróci jako John Constantine. Druga część już w przygotowaniu

Constantine 2 potwierdzony. Keanu Reeves ponownie w roli głównej
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Uznany aktor raz jeszcze wcieli się w komiksowego egzorcystę w wyczekiwanym przez lata filmie Constantine 2.

Portal Deadline podał tę informację jeszcze przed minionym weekendem. Wiadomo, że w głównej roli zobaczymy raz jeszcze Keanu Reevesa; aktor nie krył zresztą dotychczas, że chętnie wziąłby udział w pracach nad sequelem. Dziś informacja jest już pewna i nie musi opierać się na krążących od lat pogłoskach czy spekulacjach.

Wiadomo już, że za kamerą ponownie stanie Francis Lawrence, dla którego Constantine z 2005 roku był pełnometrażowym debiutem reżyserskim. Scenarzystą i producentem projektu został Akiva Goldsman. Współproducentami są także J.J. Abrams i Hannah Minghella. Niestety jak na razie nie wiadomo, kiedy Constantine 2 mógłby ujrzeć światło dzienne; jak na razie dobrą wiadomością jest jednak samo podjęcie projektu po 17 latach od premiery pierwszej części.

Ujawnienie informacji o sequelu zbiegło się w czasie z wiadomością nieco mniej pozytywną. HBO Max skasowało planowany od jakiegoś czasu reboot opowieści – lecz w formie serialowej. Jako że i tu w produkcję zaangażowany był J.J. Abrams, niewykluczone, że zamienił po prostu jeden projekt na drugi – prawdopodobnie zresztą z korzyścią dla fanów. Mimo wszystko warto przypomnieć, że serialowa formuła sprawdziła się już wcześniej; serial Constantine przetrwał niestety zaledwie jeden sezon, lecz nie było to związane z jego jakością. Widzowie do dziś wspominają produkcję pozytywnie, regularnie znajduje się ona ponadto na listach zbyt wcześnie anulowanych seriali.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie