City 20 to gra w klimatach This War of Mine i Stalkera. Symulator przetrwania w postapokaliptycznym mieście

city 20
Newsy PC

Postapokalipsa i survival? Te dwie rzeczy zmiksowane ze sobą w świecie gamingu to praktycznie przepis na sukces. Czy tak będzie w przypadku gry City 20? Oby!

Studio Untold Games zapowiedziało właśnie grę pt. City 20 (karta Steam). Produkcja opowiadać będzie historię pewnego miasta, które zostało objęte nuklearną kwarantanną i pozostawione samemu sobie. Jako jeden z ocaleńców, spróbujemy przetrwać w tym niesprzyjającym środowisku, gdzie każdego dnia wszyscy walczą o życie. Twórcy zaznaczają, że gra będzie charakteryzować się otwartym światem, a każdy z graczy będzie mógł samodzielnie wybrać, jaki styl zabawy przyjmie, oby tylko przetrwać. W trakcie rozgrywki będziemy więc m.in. budować relacje z rozmaitymi frakcjami, zmniejszać (lub zwiększać) napięcia społeczne, współpracować (bądź nie) z NPCami oraz utrzymywać (lub niszczyć) balans ze środowiskiem. Świat gry zaoferuje przy tym ograniczone zasoby, a trzeba będzie za ich pomocą zająć się rolnictwem, polowaniem oraz gospodarstwem domowym. Twórcy zaznaczają, że podczas prac nad grą inspirowali się klasykami sci-fi takimi jak STALKER, The Road oraz La Jetee. Pierwszy trailer budzi jednak także skojarzenia z naszym rodzimym This War of Mine, a miejscami (ze względu na kamerę) z Disco Elysium:

City 20 – symulator przetrwania z postapokaliptycznym mieście

Deweloper określa grę jako symulator przetrwania, a wszystko to w konwencji otwartego świata. Rozgrywka ma być nieliniowa i obfitować w eksploracje oraz kontakty z NPC-ami, którzy cechować się będą odrębnymi cechami, rutynami oraz celami. Świat gry ma się przy tym wszystkim adaptować do naszych poczynań, więc tzw. replay value powinien być tu naprawdę spory. Jeśli chodzi o minimalne wymagania do gry, to na ten moment wiemy, że będzie ona potrzebować przynajmniej 16 GB pamięci RAM, karty graficznej NVIDIA RTX 2060 oraz procesora Intel z serii i5. Więcej szczegółów powinniśmy poznać już wkrótce, ponieważ premiera gry zaplanowana jest jeszcze na ten rok.

Advertisement
Udostępnij: