CI Games tłumaczy długie loadingi w Sniper Ghost Warrior 3 na PS4

Producent uważa, że takie rozwiązanie wpływa na dalszą, przyjemniejszą rozgrywkę.

Sniper Ghost Warrior 3 debiutuje dzisiaj (25 kwietnia) na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jeśli sięgniecie po wersję gry na konsolę od Sony, musicie przygotować się na dosyć długie ładowanie gry.

Jak zauważył brytyjski serwis Eurogamer, wczytywanie jednego z czterech głównych regionów otwartego świata w Sniper Ghost Warrior 3 na PlayStation 4 może zająć nawet pięć minut. Dlaczego tak się dzieje?

CI Games skomentowało sytuację na łamach portalu Gamespot podkreślając, że długie loadingi znalazły się przy ładowaniu świata dlatego, by skrócić do minimum wszelkie inne czasy wczytywania już podczas wykonywania misji. Dzięki temu po śmierci bohatera czekamy krócej na respawn czy przeniesienie się w inną część mapy w ramach szybkiego podróżowania.

Ostatecznie czujemy, że ta niedogodność [red. długie wczytywanie na początku] jest nagradzana wygodnym doświadczeniem po załadowaniu gry – twierdzi CI Games. Deweloper ocenia, że szybkie podróżowanie trwa od 4 do 15 sekund, ładowanie ostatniego punktu kontrolnego trwa 15-30 sekund, a ponowne uruchomienie misji trwa 25 sekund.

A Wy wolicie poczekać raz a dobrze, czy lepszym rozwiązaniem byłoby rozłożenie czasów ładowania tak, by skrócić początkowe, długie oczekiwanie na rozpoczęcie zabawy?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.