Legendarny twórca gier oczyszczony z zarzutów o molestowanie. Kobiety kłamały?

Chris Avellone oczyszczony z zarzutów o molestowanie. Kobiety kłamały?
Newsy

Chris Avellone ma dostać gigantyczne odszkodowanie. Kobiety, które pozwały go o molestowanie, wycofały swoje zarzuty. Okazuje się, że nic takiego ponoć nie miało miejsca.

Legendarny projektant Chris Avellone nie miał w ostatnim czasie lekko. Dwie kobiety oskarżyły go o molestowanie i wykorzystywanie seksualne. Twórca gier takich jak Fallout 2 czy niektóre części Baldur’s Gate został przez sąd uniewinniony. Co więcej, osoby, które go pozwały, opublikowały sprostowanie w sprawie całego zajścia. Nie oznacza to jednak, że to koniec problemów i sytuacja wraca do normy.

Chris Avellone uniewinniony

Jak czytamy w serwisie Forbes, strony zawarły porozumienie. Na jego mocy Avellone ma dostać odszkodowanie w wysokości siedmiocyfrowej kwoty. Co więcej, sam projektant opublikował na swoim blogu oświadczenie kobiet, które go pozwały. Jednoznacznie wynika z niego, że nic takiego nie miało miejsca.

Pan Avellone nigdy nie wykorzystał seksualnie żadnej z nas. Nie mamy wiedzy, że kiedykolwiek wykorzystał seksualnie jakąkolwiek kobietę. Nie wiemy, czy pan Avellone kiedykolwiek nadużył funduszy firmowych. Wszystko, co wcześniej powiedziałyśmy lub napisałyśmy o panu Avellone, nie było naszą intencją. Chciałyśmy wspierać kobiety w branży. Czyniąc to, nasze słowa zostały błędnie zinterpretowane, aby zasugerować konkretne zarzuty niewłaściwego postępowania, które nie były ani wyrażone, ani zamierzone. Jesteśmy pasjonatkami bezpieczeństwa, ochrony i agencji kobiet, mniejszości, osób LGBTQIA+ i każdej innej społeczności, która była świadkiem prześladowań w branży gier wideo. Wierzymy, że pan Avellone podziela pragnienie ochrony i pomocy tym społecznościom. Wierzymy, że zasługuje na pełny powrót do branży i wspieramy go w tych dążeniach.

– czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Karissę Barrows i Kelly Rae Bristol

Wśród zarzutów wobec projektanta przewiały się także oskarżenia m.in. o nękanie za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Na razie nic w tej kwestii nie zostało wyjaśnione. Wygląda jednak na to, że powyższe oświadczenie stanowi wyczekiwany przez Avellone przełom w sprawie.

Tragiczne w skutkach pomówienia

Gwoli przypomnienia – Chris Avellone został pozwany w 2020 roku za rzekome odurzanie i zmuszanie do czynności seksualnych dwóch kobiet w trakcie imprez branżowych. On sam twierdził, że nigdy nic takiego nie miało miejsca i obiecał, że zbierze dowody na swoją niewinność. Czemu więc spotkała go ta cała sytuacja? Jego zdaniem miała to być zemsta kobiet za to, że po roku związku rozstał się z przyjaciółką oskarżycielek. Następstwem pomówień było odsunięcie projektanta od prac nad fabułą Dying Light 2 czy Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: