Ej, chcecie Baldur’s Gate 3 w pudełku? Twórcy gry pytają o to graczy

Baldur's Gate 3
Newsy PC PS5

Baldur’s Gate 3 to jedna ze zdecydowanie ciekawszych i bardziej udanych premier tego roku. Kultowa gra została wydana jednak tylko cyfrowo, co jest trochę znakiem czasów. Studio Larian stwierdziło, że zapyta się graczy o to, czy aby nie chcieliby oni fizycznego wydania gry. Co wy na to?

Wolicie pudełkowe wydania gier, czy kupujecie wszystko w cyfrze? Elektroniczne kopie są bardzo wygodne, ale nic nie zastąpi uczucia otwierania pudełka z grą. Nawet jeżeli w środku ma być tylko kod — oryginalne opakowanie ma swój klimat. Choć zajmuje miejsce, to możemy je przecież wyeksponować na półce. Chyba dlatego twórcy Baldur’s Gate 3 postanowili zapytać się graczy o to, czy ci nie chcieliby fizycznego wydania gry na PlayStation 5.

Pewne jest, że okładka tego cuda pięknie wyglądałaby na półce. Może faktycznie warto wydać tak ważny tytuł również w fizycznej wersji? Jeżeli jesteście zainteresowani, zalogujcie się na Twittera (czy tam X’a) i zróbcie szum pod postem. A jako ciekawostkę warto wiedzieć, że fizyczna wersja trzeciego Baldura pojawi się jeszcze w tym roku w Japonii.

Okazało się, że tamtejszy wydawca, firma Spike Chunsoft chce wypuścić grę w wersji na PlayStation 5 w pudełku. Niestety, premiera ta dotyczyć będzie tylko kraju z Azji, dlatego nie jest to w żaden sposób związane z polskim czy europejskim rynkiem. Cóż, pozostaje trzymać kciuki za dobrą wolę deweloperów i wydawców trzeciej odsłony tej genialnej, kultowej już serii. Swoją drogą, graliście? A może nadal gracie, po raz kolejny rozpoczynając przygodę, lecz tym razem w roli innej postaci? Pochwalcie się, ile godzin macie na liczniku w Baldur’s Gate 3.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie