Pierwsze Warzone idzie do piachu. Gracze stracą wydane pieniądze i cały progres

Call of Duty: Warzone dziś umiera. To ostanie godziny gry
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Activision oficjalnie kończy z Call of Duty Warzone. To szczególnie dotkliwe, bo cały progres i wydane pieniądze po prostu… przepadają. No, prawie.

Activision postanowiło wyłączyć na dobre serwery Warzone Caldera, jak pierwsze Warzone nazywało się od ubiegłego roku. Gdy na rynku pojawiło się Warzone 2.0, było w zasadzie wiadomo, że obydwie produkcje nie będą ze sobą koegzystować zbyt długo. Jasne, Activision postanowiło zachować możliwość grania w Calderę, ale jednak nie trwało to długo. Tytuł i tak „żył” zadziwiająco krótko – około trzech lat.

W najnowszym wpisie na blogu Call of Duty deweloperzy przyznają, że nadchodzi koniec wsparcia dla Warzone. To samo w sobie nie byłoby zbyt zaskakujące. Po wydaniu „dwójki” Activision kompletnie olało pierwszą część. Od tamtej pory praktycznie nie dostaliśmy żadnych aktualizacji ani nowości. Z racji tego, że wydawca skupiał się tylko na Warzone 2, temat wyłączenia „jedynki” był wyłącznie kwestią czasu.

Od 21 września 2023 roku CoD Warzone Caldera zostanie zamknięte, ponieważ nasze zespoły skupią się na przyszłej zawartości Call of Duty, w tym na obecnym darmowym doświadczeniu Warzone. Wszyscy doświadczyliśmy niesamowitych wrażeń w Warzone w całej serii CoD od jej pierwszej premiery, w tym w Warzone Caldera.

– czytamy we wpisie

Call of Duty Warzone Caldera umiera i to bardzo zła wiadomość dla klientów

Wiadomość i tak może być nieco zaskakująca – przede wszystkim dla wciąż całkiem pokaźnej i wiernej liczbie graczy. Co jednak z nabytymi przedmiotami? Jak wiadomo gry usługi cechują się sporą portfelożernością. Przez te trzy lata wiele osób wydawało pieniądze na kolejne przedmioty i battle passy. Activision przyznaje, że nabyta zawartość wciąż ma być dostępna w Call of Duty: Modern Warfare, Black Ops Cold War i Vanguard. W praktyce oznacza to w zasadzie kompletne olanie klientów. Ci nie będą mogli nie tylko grać w pierwsze Warzone, ale i stracą swoje przedmioty. Wiecie – wymienione wyżej tytuły (szczególnie Black Ops i Vanguard) dziś nie cieszą się już taką popularnością. Do tego Activision od dawna poświęca tryby multiplayer z „płatnych” gier Call of Duty na rzecz rozwijania darmowego Warzone, tj. Warzone 2.0.

Wszelkie zdobyte i kupione elementy w Warzone Caldera nie przeniosły się do drugiej części. Dlatego też nikt z nich nie skorzysta, jeżeli liczyliście na przejście na Warzone 2.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie