Activision zabiło fanowskie Call of Duty

Call of Duty od fanów zostało uśmiercone przez Activision
Newsy PC

Fanowska gra Call of Duty, czyli SM2, przestaje oficjalnie istnieć. Darmowy shooter musiał zostać uśmiercony z powodu wniosku Activision.

Activision jest jedną z tych firm, która słynie z braku uwielbienia dla wszelkich rzeczy tworzonych przez społeczność. Korporacja często uśmierca fanowskie projekty, czy chodzi o autorskie remastery, ambitne mody czy cokolwiek w tym rodzaju. Najnowszy wniosek o zaprzestanie rozwijania prac trafił do grupy fanów zajmujących się rozwojem SM2.

SM2 to fanowskie dzieło mające w teorii być “the best of” Call of Duty. Tytuł początkowo powstawał na silniku CoD: Modern Warfare i miał wymagać podstawowej i legalnie kupionej wersji gry do działania. Wtedy gracze dostaliby zestaw najciekawszych map, broni, trybów, umiejętności i wszystkich innych atrakcji z różnych części serii.

Z czasem projekt ewoluował, a Activision wydało przez ten czas remaster pierwszego MW, więc twórcy SM2 przerzucili się na ten silnik. Gra miała być dystrybuowana w formule free-to-play, czyli dla każdego zainteresowanego. “Miała”, bo już nie będzie. Activision zabiło go, o czym czytamy na Twitterze twórców.

W dniu dzisiejszym jeden z członków zespołu otrzymał w imieniu Activision Publishing nakaz zaprzestania działalności w związku z projektem sm². Stosujemy się do tego nakazu i zamykamy wszystkie operacje na stałe. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w ciągu ostatnich 2 lat.

– czytamy we wpisie twórców

Jest to z pewnością smutny moment dla gamingowego community. Dla wielu graczy projekt zapowiadał się na “najciekawsze Call of Duty ostatnich lat” i zapewne dlatego Activision stwierdziło, że będzie im przeszkadzał.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie