Hakerzy i oszuści panoszą się po becie Call of Duty: Modern Warfare III. Winne PlayStation 4

Call of Duty: Modern Warfare III - przez PS4 beta została zalana hakerami
Newsy PS4 PS5

Nawet gracze bety Call of Duty: Modern Warfare III nie mogą spać spokojnie. Hakerzy już zalewają serwery, a winne temu jest PlayStation 4.

Czy powinniśmy odchodzić od poprzedniej generacji? Patrząc na sytuację z MWIII wydaje się, że jak najbardziej. Jeżeli chcecie zagrać w betę gry, to nie wróżę Wam dobrze. Wszystko przez to, że hakerzy już teraz zalewają serwery. Choć na razie nie ma tragedii, bardzo źle wróży to na przyszłość.

Call of Duty: Modern Warfare III z hakerami… w becie

Od 12 października testy beta nowego Call of Duty staną otworem dla graczy PC i Xbox, którzy zakupili tytuł w przedsprzedaży. Otwarta beta rozpocznie się 14 października, ale już w poprzedni weekend grać mogli posiadacze PlayStation. Co ciekawe, niektórzy donoszą o spotykaniu oczywistych cheaterów i oszustów. Tak – zanim gracze PC w ogóle mogą w ten tytuł zagrać. Ewidentnie kieruje to uwagę na graczy PS4.

CharlieIntel pokazuje krótki klip z rozgrywki gracza, który spotkał oszusta. Nie trzeba badać sprawy, aby zrozumieć, że tak – hakerzy są i już teraz panoszą się po serwerach. Tylko czemu? Zdaniem internauty, odpowiedzią jest… PlayStation 4.

Tylko gracze PS4, którzy kupili zestaw deweloperski PS4, mogą używać hacków w grach. Gracze PS4 z jailbreakiem nie mogą używać hacków ani grać online. Tak więc oszukują teraz ci, którzy zmarnowali pieniądze na zestaw deweloperski PS4.

– informuje CharlieIntel

Wygląda na to, że deweloperska edycja PS4 umożliwia nie tylko rozgrywkę z cheatami, ale i bez problemu da się grać po sieci, z innymi. Ci, którzy faktycznie „zmarnowali” pieniądze na devkita PS4 chcą sobie to rekompensować, nielegalnie wygrywając w potyczkach multiplayer.

Sytuacja jest o tyle problematyczna, że Activision stara się jak może, aby zablokować i uprzykrzać życie oszustom w Call of Duty. Ci mogli już mieć m.in. narkotyczne wizje. Co ciekawe, trwa też wojna z mową nienawiści. W nowej części graczy będzie podsłuchiwać… AI.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie