Bureau of Contacts – pierwszoosobowy, kooperacyjny horror o duchach sterowanych przez… AI

Bureau of Contacts
Newsy PC

MiroWin, ukraińskie studio skupiające się głównie na grach VR, zapowiedziało kooperacyjny horror Bureau of Contacts, w którym gracze zmierzą się z duchami kontrolowanymi przez SI. Brzmi ciekawie.

Gracze będą mogli bawić się od 1 do 4 osób, wcielając się w agentów biura (Bureau of Contacts niczym w grze Control autorstwa Remedy Entertainment), nawiązując kontakt z bytami paranormalnymi i badając je. Cykl rozgrywki obejmie kolejne etapy śledztwa i egzorcyzmów, których powodzenie zależeć będzie od efektywnej pracy zespołowej. Twórcy określają Bureau of Contacts mianem pierwszej gry (przynajmniej w tym gatunku), która wykorzystywać będzie technologię generatywnej sztucznej inteligencji. Podczas miesięcy eksperymentów autorom udało się sprawić, że sieć neuronowa dostosowuje zachowanie przeciwników (duchów) na podstawie działań, a nawet słów graczy, i na podstawie tego dąży do ich zunicestwienia.

Bureau of Contacts

Bureau of Contacts – duchami zarządzać będzie sztuczna inteligencja

Jak mówią twórcy, AI będzie działać jak niewidzialny scenarzysta, który zdecyduje o poczynaniach duchów, a koniec końcu – o wyniku sesji gry. A wszystko to na podstawie naszych zachowań. Technologie generatywne będą również wykorzystywane do tworzenia unikalnego układu lokacji dla każdej sesji. The Bureau of Contacts ma już swoją stronę na Steam, więc grę można dodać do listy życzeń. Premiera produkcji w Early Access zaplanowana jest na czerwiec 2024 roku, nie wiadomo jednak jeszcze kiedy spodziewać się pełnoprawnej premiery.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie