Broken Lines – taktyczny RPG z alternatywną historią II WŚ ma datę premiery

Broken Lines, taktyczna gra RPG od duńskiego studia PortaPlay, zadebiutuje już 25 lutego 2020. Wtedy tytuł trafi na PC, a nieco później także na Nintendo Switch.

Broken Lines opowiada o losach żołnierzy w alternatywnej wersji II wojny światowej. Jest rok 1944; w Europie Wschodniej za linią wroga rozbija się samolot z ośmioma żołnierzami. Bohaterowie nie wiedzą nic na temat miejsca, w którym się znaleźli i są całkowicie pozbawieni kontaktu z przełożonymi. Zadaniem gracza jest poprowadzenie rozgrywki w taki sposób, by umożliwić żołnierzom wyjście z pułapki i przetrwanie – ale by to było możliwe, konieczna jest ścisła i przemyślana współpraca pomiędzy bohaterami. Fabuła produkcji jest nieliniowa, a nasze wybory prowadzą do jednego z kilku dostępnych zakończeń.

Poniżej możecie obejrzeć trailer z produkcji – zobaczycie na nim elementy gameplayu. Wydarzenia obserwujemy z widoku w rzucie izometrycznym. Mechanika Broken Lines przypomina system znany z serii X-COM, do której zresztą gra jest porównywana.

Broken Lines trafi najpierw na platformy Steam i GOG.com. Później planowana jest premiera RPG-a także na Nintendo Switch, ale na razie nie ujawniono konkretnej daty.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: