Uniwersum Blade Runnera może otrzymać nową grę. Licencja w rękach wydawcy Wanted: Dead

Blade Runner otrzyma jeszcze jedną grę. 110 ma prawa do projektu
Newsy PC

Wszystko wskazuje na to, że Blade Runner otrzyma kolejną gamingową odsłonę. 110 Industries otrzymało już prawa do stworzenia gry.

A tak przynajmniej informują źródła związane z Tomem Hendersonem, uznanym już insiderem. Nad tytułem mają pracować deweloperzy związani ze szwajcarskim oddziałem 110 Industries, firmy wydającej m.in. Wanted: Dead. Premierę wyznaczono w przybliżeniu na 2025 rok. Niestety jak na razie nie wiadomo nic więcej na temat tytułu; w najbliższym czasie twórcy mogą jedynie udostępnić krótki zwiastun, który mniej więcej nakreśli, czego możemy się spodziewać po nowej grze w uniwersum.

To już kolejny projekt związany z Blade Runnerem, o którym można było usłyszeć w ostatnim czasie. Jeszcze w 2022 roku ma wyjść zremasterowana wersja oryginalnej gry z 1997 roku. Nad Blade Runner: Enhanced Edition pracuje Westood Studios, lecz przedstawiciele firmy rzadko dzielą się nowymi informacjami na ten temat. Zapewne jakieś wieści przyniesie ogłoszenie daty premiery, choć jak na razie nie wiadomo, kiedy ta mogłaby się odbyć.

Sam Blade Runner, a tak naprawdę Rick Deckard, po raz pierwszy pojawił się w wydanej w 1968 roku powieści Philipa K. Dicka Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?. Zasłużoną sławę przyniosła mu natomiast dopiero adaptacja filmowa stworzona w 1982 roku. W tytułowego bohatera wcielił się wówczas Harrison Ford. Uniwersum stale się od tamtej pory rozrasta; obecnie w przygotowaniu jest m.in. serial Blade Runner 2099 kręcony dla Amazon Prime Video. Dobrze więc wiedzieć, że nowy tytuł do kolekcji otrzymają nie tylko wielbiciele seriali, ale również gracze ceniący tę niezwykle klimatyczną serię.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia