Bezprzewodowe nowości od Logitech G

Klawiatura i myszka z wyższej półki.

Logitech G zaprezentował dziś dwa nowe bezprzewodowe urządzenia dla graczy. Logitech G603 to mysz, którą wyposażono w sensor optyczny HERO. Logitech G613 jest klawiaturą mechaniczną, zapewniającą komfort i pewność gry. Oba peryferia wykorzystują technologię LIGHTSPEED – oferuje ona wysoką jakość łączności bezprzewodowej, pozwalając na płynną rozgrywkę, bez opóźnień i przerywania sygnału. Ponadto swoją premierę będzie miała także podkładka Logitech G840 XL, której rozmiary pozwalają na pokrycie niemalże całego biurka.

W kluczowych momentach gry, najmniejsze opóźnienie może zadecydować o wygranej lub porażce. Częstotliwość raportowania co 1 milisekundę oraz zoptymalizowane połączenie bezprzewodowe sprawiają, że technologia LIGHTSPEED prześciga większość bezprzewodowych, jak i przewodowych rozwiązań konkurencji. Dodatkowo 16-krotne (12dB) wzmocnienie sygnału oraz mechanizm niwelowania zakłóceń eliminują problemy z połączeniem, zapewniając pewną i płynną pracę urządzeń w każdych warunkach. Technologia Logitech LIGHTSPEED została zastosowana w nowej myszce G603 i klawiaturze G613.

Mysz G603

Mysz Logitech G603 oferuje bezprzewodową rozgrywkę, która zadowoli najbardziej wymagających graczy. To pierwsza mysz, w której znajduje się autorski sensor Logitech G, HERO. Zapewnia on dokładność i precyzję śledzenia ruchów w zakresie od 200 do 12 000 DPI. Urządzenie wykorzystuje potencjał wydajności sensora, co gwarantuje nawet 500 godzin nieprzerwanej gry bez potrzeby wymiany baterii.

Logitech G603

Klawiatura mechaniczna G613

Klawiatura Logitech G613 również wykorzystuje bezprzewodową technologię LIGHTSPEED. Dzięki temu prędkość raportowania wynosi 1ms. Połączenie z komputerem jest możliwe przy użyciu nadajnika USB. Dostępny jest również standard Bluetooth, który gwarantuje łączność z wieloma urządzeniami. Rozwiązania zastosowane w klawiaturze oferują do 18 miesięcy działania z dwoma bateriami AA.

Zastosowano unikatowe, błyskawicznie reagujące, mechaniczne przełączniki Romer-G. Rejestrują one naciśnięcia klawiszy do 25% szybciej niż standardowe przełączniki konkurencji. Wysokość i ciężar aktywacji wynoszą odpowiednio 1,5 mm i 45g. Klawisze Romer-G zapewniają wysoki komfort rozgrywki podczas długich sesji z ulubioną grą. Dostępne jest również 6 dedykowanych przycisków do zarządzania multimediami, z możliwością dostosowania do potrzeb użytkownika. Konfiguracja jest możliwa przy użyciu oprogramowania Logitech Gaming Software.

Podkładka G840 XL

Logitech G840 XL to podkładka dla osób, oczekujących stabilnej i pewnej gry z wykorzystaniem dużych przestrzeni. Jej wymiary to 900 mm na 400 mm. Grubość wynosi 3 mm. Wielkość podkładki pozwala na przykrycie niemal całego biurka.

Cena i dostępność

Mysz G603 i klawiatura mechaniczna G613 będą dostępne w sprzedaży od końca sierpnia w spodziewanych cenach detalicznych 349 zł i 629 zł. Podkładka G840 XL pojawi się w sprzedaży we wrześniu 2017 roku w spodziewanej cenie detalicznej 209 zł.

Źródło: Logitech G

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.