Ubisoft stawia na monetyzację. Avatar i gra Star Wars mają “zwiększać rentowność”

Avatar: Frontiers of Pandora i gra Star Wars z monetyzacją
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ubisoft rozwija sporo projektów, a Avatar: Frontiers of Pandora i nowe Star Wars to tylko jedne z nich. Mimo to warto wiedzieć, że gry mają oferować jakąś formę mikropłatności.

Ubisoft szuka specjalistów od monetyzacji, którzy będą mieli bardzo ciężkie zadanie “zwiększyć rentowność, szanując graczy”. I to nie w byle jakich grach.

Avatar: Frontiers of Pandora i gra Star Wars z monetyzacją

Ubisoft już jakiś czas temu zapowiedział fantastycznie wyglądające (na zwiastunie, rzecz jasna) Avatar: Frontiers of Pandora. EA Massive, studio pracujące nad pozycją, zajęte jest również produkcją nowej gry Star Wars osadzonej w otwartym świecie. Oprócz zespołu deweloperskiego, tytuły te mogą mieć także inne wspólne cechy.

Obydwa najpewniej zaoferują mikropłatności. Ciężko na ten moment zgadywać, o co może chodzić – wszak nie wiemy, czy pozycje mogą w ogóle zaoferować jakąś formę trybów wieloosobowych. Monetyzacja gier singleplayer nie jest niestety niczym nowym, ale wciąż wywołuje spore kontrowersje.

Specjaliści ds. monetyzacji w Ubisoft przyczyniają się do finansowego sukcesu naszych gier, kształtując strategie zwiększające rentowność przy jednoczesnym poszanowaniu naszych graczy i istoty każdej gry.

– czytamy w ogłoszeniu o pracę

Skąd więc informacja dotycząca mikropłatności? Otóż ogłoszenie na to wskazuje, choć nie oznacza to, iż faktycznie tak się stanie. Massive mogło tylko wymieniać produkcje, na których obecnie się skupia.

W Massive możesz robić to, co kochasz najbardziej, jednocześnie wnosząc swoje doświadczenie do naszych bieżących projektów, takich jak Tom Clancy’s The Division 2, Avatar: Frontiers of Pandora i The Star Wars Project. Rozwijamy tu również nowe technologie, takie jak nasz wewnętrzny silnik Snowdrop oraz Ubisoft Connect – cyfrowy ekosystem i platforma dystrybucyjna Ubisoft.

– chwali się firma

Na ten moment nie mamy informacji na temat potencjalnego terminu wydania obydwu gier.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie