Kiedy premiera Assassin’s Creed Red? Komunikat Ubisoftu częściowo odpowiada na to pytanie

Assassin's Creed Red - wcielimy się w samuraja i ninja. Nowe przecieki
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ubisoft skupia się obecnie na promowaniu Assassin’s Creed Mirage, lecz to odsłona z podtytułem Red może być największym hitem całej serii. Kiedy w nią zagramy?

Już wcześniej mogliście słyszeć o spekulacjach, jakoby Assassin’s Creed Red miało zadebiutować w 2024 roku. Jednak dopiero teraz ten termin pojawił się w komunikacie Ubisoftu, poprzez który deweloper poszukuje partnerów do współpracy przy promocji tytułu.

Wiadomość podrzucono na twitterowym kanale Access The Animus, z dopiskiem: Wygląda na to, że kilka miesięcy temu zespoły Business Development i Brand Partnership w Ubisoft szukały na przyszły rok partnerów sponsorskich dla Assassins Creed Codename Red, co może stanowić częściowe potwierdzenie, że gra faktycznie jest planowana na 2024 rok!

W przekazanym komunikacie Ubisoft chwali się ponad 200 mln społecznością skupioną wokół serii. Podkreślono również, że nowa część przeniesie nas do Japonii, na co od dawna liczyli gracze. W końcu wprost zapytano potencjalnych sponsorów, czy chcą być partnerami największego hitu 2024 roku.

Według wcześniejszych przecieków, AC Red ma bardzo mocno stawiać na skradanie się i czerpać garściami m.in. z serii Hitman czy Splinter Cell. Wcielimy się w dwie postacie. Jedną będzie kobieta samuraj, a drugą shinobi – afrykański uchodźca, który trafił do Japonii i poznał zasady kreda asasynów.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie