Assassin’s Creed: Mirage kończy z męczącym zbieraniem doświadczenia. Tak wygląda system progresji w grze

Assassin's Creed Mirage od 159 zł na konsole w polskich sklepach
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jeśli nie byliście zadowoleni z progresji opartej na doświadczeniu, którą Ubisoft wprowadził w ostatnich odsłonach serii ze skrytobójcami, mamy dla Was świetną wiadomość. Assassin’s Creed: Mirage nie zmęczy nas zbieraniem punktów doświadczenia.

Seria Assassin’s Creed sporo się zmieniła ostatnimi laty, odwracając się w stronę gatunku RPG. Widzieliśmy to m.in. w systemie progresji, gdzie zdobywanie kolejnych poziomów często polegało na… grindzie. Nie każdy pochwalał taki ruch dewelopera. Nie każdemu chciało się nabijać PD w licznych misjach pobocznych, by pchnąć fabułę do przodu.

Assassin’s Creed: Mirage “bez progresji opartej na PD”

Zbieranie punktów doświadczenia i “RPG pełną gębą” ma ominąć nadchodzące AC Mirage. Wynika tak jasno ze słów dyrektora kreatywnego gry.

Historia Mirage śledzi ewolucję Basima od ucznia do mentora, co znajduje swoje odzwierciedlenie w systemach gry. W Mirage nie istnieje system postępów oparty na PD. Zamiast tego progresja jest liniowa i związana z fabułą. W miarę postępów w fabule oraz kończeniu misji, ranga Basima w szeregach bractwa wzrasta. Bohater otrzymuje wówczas nowe możliwości w misjach, strojach i narzędziach.

Stéphane Boudon, dyrektor kreatywny gry

W poniższym filmiku od dewelopera zobaczymy również niektóre elementy drzewka umiejętności. Nie jest ono tak bardzo rozbudowane jak w Assassin’s Creed Valhalla, co potwierdza, że nadchodząca odsłona odchodzi od typowego RPG.

W Assassin’s Creed Mirage wcielasz się w Basima, ulicznego złodziejaszka z koszmarnymi wizjami. Jak tłumaczy Ubisoft, po akcie śmiertelnej zemsty Basim ucieka z Bagdadu i dołącza do starożytnej organizacji – The Hidden Ones. Poznając ich tajemnicze rytuały i potężne zasady, udoskonali swoje wyjątkowe zdolności. Odkryje swoją prawdziwą naturę i zrozumie nowe wyznanie – takie, które odmieni jego los w sposób, jakiego nigdy nie mógł sobie wyobrazić.

W AC Mirage zagramy 12 października 2023 roku. Tytuł pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 5, PS4, Xbox Series i Xbox One.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie