Ubisoft przedstawia darmowe Assassin’s Creed Jade. Wycieczka do Chin

Assassin's Creed Jade zaprezentowane. Oto darmowy Asasyn
Mobile Newsy

Na wydarzeniu Ubisoft Forward nie mogło zabraknąć nowej mobilnej odsłony cyklu – Assassin’s Creed Jade. Tytuł wygląda zadziwiająco solidnie.

Gier z nieśmiertelnej serii Assassin’s Creed na smartfony już trochę było, ale raczej żadna z nich nie należy do szczególnie udanych. Wszystko może jednak zmienić się za sprawą projektu Jade. Tym razem trafimy do starożytnych Chin i to nie w formie “mini-gry”, a produkcji z otwartym światem, która wiernie naśladować ma “duże” odsłony.

Obecnie Ubi pracuje nad wieloma grami Assassin’s Creed, a kolejną wielką premierą ma być nieco mniejsze w skali Mirage. Tytuł doczekał się wczoraj nowego pokazu, który obiecuje wiele – szczególnie dla wiernych fanów cyklu od części pierwszej. Z drugiej strony firma nie zapomina również o tych mniejszych platformach – jak choćby o mobilkach. Właśnie dlatego powstaje Assassin’s Creed Jade. Poniżej znajdziecie nowy zwiastun z elementami rozgrywki.

Sporą ciekawostką jest fakt, iż to pierwsza odsłona cyklu, w której sami stworzymy własnego skrytobójcę (lub skrytobójczynię) i będziemy mieli faktyczny wpływ na wygląd postaci. Być może to ironiczne, że tego typu atrakcja pojawia się po raz pierwszy w grze mobilnej, ale Jade niemal w niczym nie ustępuje “większym” grom z serii. Jasne, grafika nie gra tu pierwszych skrzypiec, ale gra nie tylko oferować ma spory świat, który zmieścimy w kieszeni, ale także i parę naleciałości z nieco “azjatyckich” gier, m.in. w sposobie i stylu walki. Ogółem wygląda to nieźle, a całość dostępna ma być za darmo, więc każdy będzie mógł sprawdzić produkcję.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie