Apple zamówiło sezon na podstawie powieści, która zdefiniowała gatunek, jakim jest Cyberpunk

neuromancer apple tv
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Apple TV+ zamówiło serialową adaptację powieści Williama Gibsona pt. “Neuromancer”. O powieści tej mówi się, że zdefiniowała ona gatunek, jakim jest Cyberpunk.

Jak się okazuje, współtwórcami tego 10-odcinkowego serialu są Graham Roland i JD Dillard. Roland będzie również pełnił funkcję showrunnera, podczas gdy Dillard wyreżyseruje odcinek pilotowy. Produkcją zajmie się zaś Skydance Television w kooperacji z Anonymous Content.

Neuromancer – fabuła

O czym generalnie będzie serial? Jak czytamy w opisie powieści w serialu LubimyCzytać, Case, jeden z najlepszych „kowbojów cyberprzestrzeni” poruszających się w wirtualnym wszechświecie, popełnił błąd, za który został srogo ukarany. Za nielojalność wobec zleceniodawców płaci uszkodzeniem systemu nerwowego, co uniemożliwia mu dalszą pracę i skazuje na uwięzienie we własnym ciele. W poszukiwaniu lekarstwa wyrusza do Japońskiej Chiby, gdzie zdobywa fundusze, by w nielegalnych klinikach odzyskać zdolność podłączania swego umysłu do komputera.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy przenieść tę kultową nieruchomość do Apple TV+. Odkąd zaprzyjaźniliśmy się prawie dziesięć lat temu, szukaliśmy czegoś do współpracy, więc ta współpraca jest spełnieniem naszych marzeń. Neuromancer zainspirował tak wiele filmów science fiction, które pojawiły się po nim i nie możemy się doczekać, aby wprowadzić widzów telewizyjnych do ostatecznego “cyberpunkowego” świata Gibsona.

– powiedzieli Roland i Dillard

Na ten moment o serialu nie wiadomo jednak niestety niczego więcej. Ani kto wcieli się w role bohaterów, ani też kiedy możemy spodziewać się telewizyjnej premiery rzeczonej produkcji. Jakby jednak nie było, my nie możemy się doczekać i wierzymy, że wyjdzie z tego naprawdę świetny kawałek rozrywki!

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie