Apex Legends na telefony. EA zapowiada wersję mobilną gry

Apex Legends będzie kolejnym popularnym tytułem battle royale, który zostanie wydany na tabletach oraz smartfonach.

Apex Legends na telefon? Czemu nie. Tytuł dołączy do mobilnych wersji PUBG oraz Fortnite Battle Royale oraz zadebiutuje na rynku chińskim. Dobre wieści przekazał podczas spotkania z inwestorami dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson.

Póki co, to jedynie zapowiedź przenośnego Apex Legends i wydawca nie zdradził, kiedy możemy spodziewać się gry na systemach iOS oraz Android. Elektronicy z pewnością jednak zwlekać nie będą, ponieważ – jak ujawnił Andrew Wilson – Apex Legends to najszybciej rozwijająca się gra w całej historii Electronic Arts. Firma chwali się, że tytuł ogrywa ponad 50 mln graczy, z czego 30 procent, to całkowicie nowi użytkownicy, którzy wcześniej nie włączyli jakiejkolwiek gry wydawanej przez EA. Jest zatem moc, są pieniądze z mikropłatności, zatem pora wykonać kolejny krok.

Andrew Wilson podkreślił jednocześnie, że po trwającym obecnie pierwszym sezonie Apex Legends, będą kolejne. Zajawkę drugiego sezonu powinniśmy ujrzeć podczas czerwcowej imprezy EA Play 2019.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani i zaszczyceni pasją, jaką Apex Legends zostało obdarzone przez graczy na całym świecie – powiedział Wilson. – Skupiamy się obecnie na dostarczaniu tej ogromnej społeczności długoterminowej usługi, wraz z nowymi sezonami, solidniejszą przepustką, nowymi Legendami i ekscytującymi zmianami na mapie.

Widzimy zatem podobną formułę działania, jak choćby w przypadku Fortnite Battle Royale od Epic Games. Lecz skoro milionom osób się to podoba, nie mamy się co dziwić, że kolejne firmy chcą robić na tym biznes.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.