Apex Legends ma problem. Przychody z gry drastycznie spadają

Aż o 70 procent spadły przychody generowane przez Apex Legends i to w zaledwie dwa miesiące. Gra wypadła nawet z rankingu najbardziej dochodowych tytułów.

Dla Apex Legends i producenta gry nastały gorsze czasy. Jak podają analitycy SuperData, w kwietniu gra przyniosła zaledwie 24 mln dolarów przychodu. W porównaniu do miesiąca premierowego, kiedy to udało się osiągnąć 82 mln dolarów, jest to spadek aż o 74%. Konsekwencje widać już w rankingach. Otóż Apex Legends nie udało się uplasować w pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych gier (mowa o konsolach i PC). Dla porównania, Fortnice cały czas jest w rankingu.

Powodem spadku przychodów zapewne jest to, że coraz mniej graczy interesuje się produkcją Respawn Entertainment. Dla przykładu, aż o połowę spadła liczba widzów, którzy oglądają poczynania graczy w Apex Legends za pośrednictwem Twitcha.

Apex Legends i jego główny problem

Trudno stwierdzić, co może być największym kłopotem twórców gry. Na pewno gracze od kilku tygodni narzekają na brak konkretnych aktualizacji, które by wprowadziły nowe bronie, odkryły kolejne obszary mapy, czy też stroje oraz postacie. Dla porównania, Fortnite pod tym kątem cały czas jest rozwijany.

Moda na Apex Legends może więc minąć szybciej niż nam się wydaje. Jak widać, premiera z przytupem nie wystarczy, aby gracze interesowali się daną produkcją przez kolejne lata. Potrzebne jest wsparcie producenta i zachęcenie użytkowników do ciągłego odwiedzania gry. Szkoda, bowiem Apex Legends ma ogromny potencjał, to porządnie przygotowana gra, w której nie tylko przejmnie się strzela.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: