American Truck Simulator

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

American Truck Simulator – większa mapa czeka na graczy

Techland i SCS Software ogłaszają wydanie aktualizacji 1.5. Wraz z nią do gry trafia nowy, przeskalowany świat.Prace nad zmianą skali świata w American Truck Simulator dobiegły końca. W ciągu ostatnich miesięcy deweloperzy zainwestowali w ten projekt tysiące godzin. Efektem ich wysiłków jest na nowo opracowana i znacznie lepiej oddająca rzeczywistość sieć dróg. To kolejny duży krok na drodze do realistycznego odwzorowania Stanów Zjednoczonych takimi, jakie mogą obserwować je prawdziwi kierowcy ciężarówek.

Przez ostatnie miesiące studio informowało na swoim blogu o projekcie zmiany skali w American Truck Simulator z 1:35 na 1:20. Zmiana jest istotna, gdyż inna skala wiąże się m.in. z wydłużeniem cyklu dnia i nocy oraz korektą systemu ekonomii. W efekcie sama rozgrywka zmienia się dużo bardziej, niż przyzwyczaiły graczy do tego „zwykłe aktualizacje” pozostałych produkcji.

Główne cechy przeskalowanej mapy:

• Zmiana skali z 1:35 na 1:20 czyli 1,75x większa mapa
• Setki mil nowych dróg
• Nowe miasto – Santa Maria
• Całkowicie przebudowane miasto – Oxnard
• Korekta węzłów autostradowych – likwidacja skrzyżowań na tym samym poziomie, czy zjazdów prowadzących na te same drogi
• 6 nowych stref odpoczynku – postojów dla ciężarówek
• Słynne i rozpoznawalne punkty orientacyjne: przełęcz Donner pass, Grapevine, autostrada Kumeyaay, góra Picachio, szczyt Humphreys Peak, przełęcz Cajon

Inne wybrane cechy aktualizacji 1.5:

• Aktualizacja sklepu i narzędzia wyszukiwania ciężarówek
• Dostosowywalne pole widzenia wewnątrz ciężarówki
• Bardziej realistyczne zachowanie sztucznej inteligencji

Źródło: Techland

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%