PS5 konsola

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja PS5 wprowadza istotną funkcję. W końcu wybierzemy wersję gry

Posiadacze nowej konsoli Sony w końcu będą mogli wybrać preferowaną wersję gry. Aktualizacja PS5 wprowadziła wyczekiwaną funkcję do konsoli.

PlayStation 5 to pierwsza konsola Sony od czasu PS3 Fat, która posiada wsteczną kompatybilność. Póki co gracze są raczej zadowoleni z tej opcji i chwalą działanie starszych gier na nowym sprzęcie.

Funkcja ta ma, a raczej miała, dość spory problem – niektóre gry wymagały manualnego przestawienia wersji ze starej na nową generację pomimo tego, że uruchamialiśmy je na next-genowej konsoli. W efekcie część graczy nieświadomie korzystała z niezaktualizowanych wersji gier. Jest to o tyle istotne, że wersje gier pochodzące z PS4 często są uboższe o usprawnienia graficzne i wsparcie dla poszczególnych funkcji konsoli.

Sony w niedawnej aktualizacji systemu PS5 wprowadziło jednak funkcję, która pozwoli wyeliminować ten problem. Od teraz w przypadku uruchamiania wstecznie kompatybilnej gry powinno pojawić się okienko, które pozwoli wybrać preferowaną wersję. Następstwem wybrania wersji na PS5 najczęściej będzie pobranie aktualizacji, jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy.

Co ciekawe, część graczy wciąż zgłasza brak rzeczonego okienka. Zapewne funkcja ta będzie stopniowo wprowadzana w poszczególnych regionach i jeśli jeszcze jej nie otrzymaliście, to zapewne pojawi się ona na Waszych konsolach w ciągu kilku najbliższych dni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się