Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja PS5 20.02-02.30 – nowa łatka do oprogramowania konsoli

Nowa aktualizacja PS5 20.02-02.30 usprawnia działanie oprogramowania nowej konsoli Sony. Producent stawia na mniejsze poprawki po debiucie sprzętu.

Premiera PlayStation 5 nie obyła się bez problemów, choć te tyczą się głównie dostępności samego sprzętu. Gracze póki co nie zgłaszają większych błędów w działaniu konsoli (z małym wyjątkiem) i wiele wskazuje na to, że Sony wydało naprawdę udany sprzęt.

Oczywiście oprogramowanie nowiutkiej konsoli z pewnością jest niedoskonałe i wymaga jeszcze poprawek. Aktualizacja PS5 20.02-02.30 wprowadza do systemu PlayStation 5 standardową „poprawę wydajności”. Nowa łatka nie zaskakuje niczym nowym i zajmuje standardowe 868 MB miejsca na dysku.

O ile ciągłe łatanie systemu jest godne pochwały, tak w oddali słychać głosy niezadowolonych graczy, którzy wciąż czekają na dodanie do PS5 możliwości zamontowania i uruchomienia dodatkowego dysku SSD oraz wsparcia rozdzielczości 1440p. O ile ta pierwsza funkcja z pewnością prędzej czy później pojawi się na konsoli, tak niestandardowe rozdzielczości wciąż muszą poczekać na ostateczną decyzję Sony.

Póki co wszystko idzie jednak w dobrym kierunku. Sony dba o swoją nową konsolę, choć wciąż nie podało konkretnych terminów wprowadzenia niektórych funkcji. Słaba dostępność PS5 bynajmniej nie przeszkodziła konsoli w podbiciu rynku i serc graczy, więc Sony z pewnością nie pokpi sprawy aktualizowania swojego sprzętu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się