Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja PS5 – Sony stabilizuje nowy system

Na serwerach Sony pojawiła się nowa aktualizacja PS5. Łatka nie zaskakuje niczym nowym i wprowadza drobne usprawnienia stabilności systemu.

Premiera PlayStation 5 w naszym kraju odbędzie się już 19 listopada. Pierwsi testerzy zajęli się oceną konsoli i ich wrażenia są bardzo pozytywne. Szczególnie dobry odzew zebrał kontroler DualSense, który wprowadza do konsoli spory powiew świeżości.

Niestety, nie wszystkie funkcjonalności udało się dostarczyć na premierę. PS5 brakuje chociażby wbudowanej przeglądarki i obsługi dodatkowych dysków SSD. Sony stara się jednak dopiąć wszystko na ostatni guzik i przygotować swój najnowszy sprzęt na przyjęcie przez graczy tak, aby nikogo nie zawiódł.

Na PlayStation 5 pojawił się aktualizacja wprowadzająca oprogramowanie konsoli do wersji 20.02-02.25.00. Japończycy nie pokusili się tutaj o dodanie nowych funkcji czy ulepszeń i standardowo – poprawiono wydajność systemu. Łatka waży dokładnie 886 MB.

Wprowadzenie zupełnie nowego interfejsu użytkownika ma jeden, istotny minus w postaci licznych błędów, które mogą w nim występować. Sony na początku „życia” PS5 zapewne często będzie raczyć graczy takimi stosunkowo niewielkimi zmianami. Są one jednak dość istotne w kontekście działania urządzenia.

Opis poprzedniej aktualizacji oprogramowania PlayStation 5 znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się