Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Aktualizacja PS5. Day One Update w pierwszych szczegółach

Aktualizacja PS5 trafiła już do pierwszych testerów konsoli Sony. Łatka najpewniej będzie elementem Day One Update, który powita graczy.

Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, a Sony przygotowuje swoją nową platformę na powitanie nowych graczy. Tak jak w przypadku innych, dużych premier, tak i tutaj zapewne przy pierwszym uruchomieniu konsoli czeka nas pobranie aktualizacji Day One.

Nie wiemy jeszcze jaka będzie jej pełna zawartość, ale właśnie poznaliśmy pierwszy element premierowej łatki. Recenzenci otrzymali możliwość pobrania dość sporej aktualizacji.

Poprawka oprogramowania waży 870 MB i zawiera dość istotną poprawkę. Od teraz PS5 pozwoli na odczytywanie gier z PS4 za pomocą zewnętrznego dysku SSD. Oznacza to, że nie musimy ich zainstalować na samej konsoli, aby cieszyć się rozgrywką.

To nieco dziwne w kontekście ostatnich informacji o wykorzystywaniu zewnętrznych dysków przez PS5. Najwyraźniej Sony chce ułatwić dostępność gier z wczesnego dostępu. Pozwoli to na większą dobrowolność w zarządzaniu swoich miejscem na dysku i instalację na PS5 tylko i wyłącznie next-genowych tytułów.

Oczywiście premierowa łatka do PS5 będzie większa, jednak nie poznaliśmy jej pełnej zawartości. Konsola pojawi się na Polskim rynku już 19 listopada. Tydzień wcześniej sprzęt trafi do graczy z między innymi USA i Japonii i wtedy też poznamy pełną zawartość Day One Update.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się