Aktualizacja PS5 ulepszyła dzisiaj funkcje konsoli

PlayStation rezygnuje z pudełek? Jest odpowiedź | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Nowa aktualizacja PS5 została właśnie wypuszczona w świat. Lista zmian i nowości nie jest duża, lecz na szczęście nie ogranicza się do magicznej poprawy stabilności systemu.

Kto odpali swoją konsolę, przywita go nowa aktualizacja PS5. Do pobrania czeka plik ważący niecałe 1.2 GB, zatem nie jest to wiele. Update jest oznaczony numerem 23.02-08.20.00. Co nowego wprowadza? Zmiany sprowadzają się do kilku ciekawych ulepszeń w zakresie użyteczności, które sprawią, że korzystanie z PS5 będzie nieco wygodniejsze.

Aktualizacja PS5 23.02-08.20.00. Lista zmian i nowości

Więc włączamy konsolę i pobieramy plik z aktualizacją. Po instalacji update’u będziemy mogli skorzystać z takich oto poprawek i nowości:

  • Funkcja Muzyka w centrum sterowania jest teraz prostsza w użyciu. Dzięki dwukolumnowemu układowi można łatwo przeglądać różne kategorie, listy odtwarzania i utwory.
  • Możesz uniknąć niezamierzonej transmisji otoczenia podczas transmitowania gier za pomocą PlayStation VR2.
    – Przejdź do opcji Ustawienia > Akcesoria > PlayStation VR2 i włącz opcję „Zablokuj podgląd otoczenia widok na telewizorze”, aby zapobiec wyświetlaniu podglądu otoczenia z kamery na telewizorze podczas korzystania z PS VR2.
  • Teraz podczas korzystania z funkcji Polecenie głosowe możesz powiedzieć na dowolnym ekranie “What’s new? ” (Co nowego?), aby sprawdzić nowe funkcje konsoli PS5.
    – Obecnie funkcja Polecenie głosowe (wersja zapoznawcza) jest dostępna tylko w języku angielskim dla graczy posiadających konta PlayStation Network w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
  • Poprawiliśmy komunikaty i usprawniliśmy obsługę na niektórych ekranach.

Sony zaznacza, że wymienione na liście punkty to główne funkcje w tej aktualizacji oprogramowania systemu. Zatem są również inne pomniejsze nowości, które zapewne gracze odkryją prędzej czy później na własną rękę.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie