PS5 wreszcie dostało natywną aplikację Disney+. W końcu godna jakość

PS5 nie oferuje przeglądarki, bo przeglądalibyście niefajne rzeczy
Newsy PS5

Trochę im to zajęło, ale Disney wreszcie wydał stosowną aplikację na PS5. Teraz możemy oglądać najnowsze filmy i seriale w pełnym 4K!

Disney+ już wcześniej działało na PS5, więc wielu z Was może czuć się nieco zaskoczonych takim entuzjazmem. Trzeba jednak pamiętać, że do tej pory użytkownicy PlayStation 5 musieli opierać się wyłącznie na aplikacji z PS4. Ta działała bez problemu dzięki wstecznej kompatybilności. Nie oferowała przy tym żadnych „nowoczesnych” udogodnień.

Tym razem wszystko się zmienia, bo Disney+ w natywnej wersji na PS5 w końcu powstało. Każdy chętny może już pobierać ją na swoją konsolę. Największą i najważniejszą zmianą (oprócz lepszej stabilności) jest pełne wsparcie dla 4K HDR. Do tej pory mogliśmy oglądać treści Disneya wyłącznie w 1080p. Przyznajmy szczerze – jak na dzisiejsze standardy nie było to zbyt zadowalającą opcją.

Kluczową częścią naszej strategii globalnej ekspansji jest wychodzenie naprzeciw konsumentom, gdziekolwiek się znajdują, dlatego jesteśmy podekscytowani możliwością ulepszenia zarówno Disney Plus, jak i Star Plus dla użytkowników PlayStation 5. Możliwość obsługi strumieniowania wideo 4K HDR na platformie również poprawi wrażenia z seansu.

– wyjaśnia cytowany przez The Verge Jerell Jimerson z Disneya

Muszę też zaznaczyć na marginesie, że PS4 Pro nie może niestety równać się jakością z „piątką”, gdyż tutaj wciąż ograniczeni jesteśmy do Full HD. Co ciekawe, praktycznie wszyscy liczący się konkurenci Disney+ już od dawna oferują swoje treści w 4K w wersji na PS5. HBO GO, Netflix czy Amazon Prime Video doczekały się odpowiednich aplikacji dużo wcześniej, więc trochę dziwi, że Disneyowi idzie tak wolno. Jeżeli firma chce faktycznie utrzymać aż takie zainteresowanie, najlepiej, aby zaczęli działać szybko i „wychodzić naprzeciw konsumentom” nieco prędzej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie