Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – nie zainstalujemy gier na zewnętrznym dysku. Gigabajty na wagę złota

Jak się okazuje, PS5 nie pozwoli nam zainstalować gier na zewnętrznym dysku. Miejsce na SSD konsoli będzie bardzo ograniczone i póki co nie ma możliwości, aby je rozbudować.

Dowiedzieliśmy się dziś, że póki co niemożliwe będzie rozbudowanie pamięci konsoli PlayStation 5 o dodatkowy, wewnętrzny dysk SSD. Sony zamierza dodać tę funkcję w późniejszych aktualizacjach. Niestety, na tym nie koniec słabych wiadomości o pojemności nowej konsoli Japończyków.

Portal GameSpot donosi, że PS5 nie pozwala na instalowanie gier na zewnętrznych dyskach. Oznacza to, że niemożliwe jest pobranie gry na zewnętrzny dysk twardy i zainstalowanie jej na naszej konsoli. Użytkownicy z wolnym łączem internetowym będą musieli więc liczyć się z tym, że czeka ich żmudny proces pobierania danych za każdym razem, kiedy skończy się miejsce na dysku konsoli.

Co ciekawe, Xbox Series nie mają problemu z takim rozwiązaniem i w ich przypadku instalacja gier na dodatkowych dyskach odbywa się bez problemu.

Sony stworzyło więc swoim użytkownikom niemały problem. Przypomnę tylko, że PS5 posiada dysk o faktycznej pojemności lekko ponad 650 GB, co może na dłuższą metę nie być wystarczającą wartością. Gry ważą coraz więcej, a cykliczne odinstalowywanie i pobieranie kilkudziesięciu gigabajtów danych zawsze jest irytujące.

Ciekawe, czy kwestia zewnętrznych dysków w PlayStation 5 zostanie rozwiązana w podobny sposób, co portu PCIe 4.0. Dodanie wsparcia w późniejszych aktualizacjach jest lepsze, niż całkowity brak takowej funkcjonalności.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się