Age of Empires zmierza na platformy mobilne. Sprawdź, czy pojawi się też na Twoim smartfonie

Age of Empires Mobile
Mobile Newsy

Podczas dzisiejszej transmisji na żywo Microsoft ujawnił nowe informacje na temat Age of Empires Mobile, ogłosił ponadto, że gra ma zostać wydana w 2024 roku.

Dziś uruchomiono również oficjalną stronę internetową gry, pokazano także nowy zwiastun przedstawiający rozgrywkę. Produkcja jest tworzona przez doświadoczone Timi Studio (ci sami od Call of Duty Mobile). Już teraz można wstępnie rejestrować się w grze, zaś ta wstępna rejestracja zapewni następnie dodatkowe przedmioty, już po premierze AoE. Najważniejszym faktem powinno być jednak to, że tytuł ów pojawi się zarówno na smartfonach z systemem iOS, jak i na Androidzie. Zagrają więc wszyscy chętni.

Age of Empires Mobile – na czym polega gra?

Age of Empires Mobile będzie spin-offem kultowej serii RTS-ów w modelu free-to-play. W grze znajdziemy zarówno elementy charakterystyczne dla tego cyklu, jak i szereg zupełnie nowych rozwiązań, np. turowe potyczki obok bitew w czasie rzeczywistym. Jednym z elementów wersji mobilnej będą ponadto bitwy na dużą skalę, w których setki graczy online będą grać na jednym ekranie. Dostępna będzie również obsługa bitew PvP 1 na 1. Fani trybu single-player będą mogli grać samodzielnie, budując swoje imperium i eksplorując lochy na własną rękę. Twórcy podają, że na start będziemy mogli zagrać jedną z czterech cywilizacji – francuską, rzymską, chińską oraz bizantyjską. Będzie można również wcielić się w historyczne postacie, takie jak Barbarossa, królowa Saby i nie tylko.

Advertisement
Udostępnij: