34 miliony GTA V, 10 milionów Borderlands 2… a Take-Two i tak notuje straty

0 komentarzy

Wydawca przedstawił najnowszy raport finansowy. Zobaczcie, co z niego wynika.

Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym ludzie z Take-Two zdradzili, że do sklepów na całym świecie wysłano już 34 miliony pudełeczek z Grand Theft Auto V. Jeszcze w maju wynik wynosił 33 miliony, co oznacza, że grono fanów tytułu od Rockstar szybko się powiększa, w tempie około miliona osób na kwartał.

Ujawniono również, że sklepy wchłonęły 10 milionów sztuk Borderlands 2, a wszystkie tytuły z serii rozeszły się na całym świecie w liczbie 18 milionów egzemplarzy. Przypominamy, że w październiku premiera kolejnej części z cyklu – Borderlands: The Pre-Sequel. Sporą popularnością cieszy się również NBA 2K14 (7 milionów) oraz BioShock Infinite (blisko 7 milionów).

Mimo wspomnianych liczb, wyniki finansowe Take-Two były słabsze niż w pierwszym kwartale zeszłego roku. Przychody firmy wyniosły 125,4 mln dolarów i były niższe o 35,4 mln dolarów w porównaniu z tym samym okresem z zeszłego roku. Dowiedzieliśmy się ponadto, że w minionym kwartale tego roku (od kwietnia do czerwca) strata netto Take-Two wyniosła 11 mln dolarów.

Firma zakłada jednak, że cały rok finansowy (do końca marca 2015 roku) zamknie na plusie. Liczy przede wszystkim na dobrą sprzedaż GTA V w wersji na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

Dodatkowo chce zgarnąć nieco grosza na Evolve, które – jak pisaliśmy dzisiaj rano – zostało przełożone na przyszły rok, ale sprzedaż gry będzie jeszcze zaliczana do tego roku fiskalnego. Nie zapominajmy jeszcze o NBA 2K15, Civilization: Beyond Earth oraz wspomnianym już tytule Borderlands: The Pre-Sequel. Te tytuły również powinny iść jak świeże bułeczki.

 

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się