Serial 1670 z drugim sezonem. Nowa epoka i nowe postacie? Twórca serialu odpowiada

1670 netflix 2 sezon
Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Czy znany z platformy Netflix serial pt. 1670 w kolejnym sezonie przeniesie nas sporo w przyszłość, co oznaczałoby też nowych bohaterów?

Satyryczny, polski serial pt. 1670 odniósł ogromny sukces. Nic więc dziwnego, że otrzymał właśnie zamówienie na 2. sezon, który… tak naprawdę wywalczyli Polacy, tworząc specjalne wydarzenie na Facebooku. W sieci pojawiły się w związku z tym plotki, jakoby kolejna seria miała nas przenieść do zupełnie innej epoki, a dokładniej mówiąc – o 100 lat wprzód. Co na ten temat mówi twórca serialu Jakub Rużyłło? Zdecydowanie temu zaprzecza, następującymi słowami:

Na pewno nie będzie tej zmiany epoki. Bo wielu ludzi właśnie podrzuca taką sugestię, żeby jak w “Czarnej Żmii” co sezon wędrować po innych epokach. My tego nie robimy. Zostajemy z tymi bohaterami w tym świecie. To droga scenografia, więc trzymamy się tego. Mogę tylko wam jeszcze zdradzić, że zdjęcia będą w wakacje, więc to oczywiście oznacza, że będzie też inna aura w całym serialu.

Jakub Rużyłło dla Kanału Zero

W drugim sezonie możemy więc ze spokojem spodziewać się znanych twarzy jak chociażby Jana Pawła Adamczewskiego i dalszych jego perypetii. Kiedy nastąpi premiera nowej serii? Tego jeszcze nie wiadomo, ale na pewno nie prędzej, niż w 2025 roku (jako że zdjęcia mają ruszyć w te wakacje).

O czym jest serial 1670?

Jeśli nie zaliczyliście jeszcze serialu 1670, to naprawdę warto. Być może zachęci Was do tego opis produkcji oraz trailer. Zacznijmy od opisu producenta, który brzmi następująco: “Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego – na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku… W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę!”

Źródło:
https://www.youtube.com/watch?v=0Lk_iDbe2rg

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie