15 najgorszych filmów 2023 roku według ocen. Te produkcje lepiej omijać

15 najgorszych filmów 2023 roku zdaniem Metacritic. Oto lista
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Serwis Metacritic podzielił się podsumowaniem 15 najgorszych filmów 2023 roku. Lista nie jest zbyt kontrowersyjna, lecz nie zabrakło na niej głośnych produkcji.

Metacritic zebrał w jedno miejsce najgorsze filmy tego roku. Od razu zaznaczę, że mowa o tych obrazach, które zebrały najgorsze i najniższe opinie od krytyków. Każdy ma własny gust, także istnieje szansa, że akurat Wam niektóre z tytułów mogą się spodobać. Serwis w ten sposób ostrzega przed marnowaniem czasu, lecz osobiście jestem zdania, że co najmniej dwa tytuły są warte obejrzenia. No, względnie.

W każdym razie listę otwiera bardzo głośny horror o Kubusiu Puchatku, który można aktualnie oglądać w Polsce. Niestety, film faktycznie jest słaby i po części dziwi aż tak wysoka średnia (16% to może niewiele, ale i tak zbyt wiele). Słabe noty zdobył także God is a Bullet, który wcale tak złym filmem nie jest czy megahit ostatnich miesięcy – filmowa adaptacja Five Nights at Freddy’s. Szału może nie ma, ale zabawa jest i tak lepsza od nowego Egzorcysty, którego na liście… nie ma. W nawisach podałem średnią ocen.

15 najgorszych filmów 2023 roku (według Metacritic):

 1. Kubuś Puchatek: Krew i Miód (16%)
 2. On a Wing and a Prayer (19%)
 3. After Death (22%)
 4. Children of the Corn (22%)
 5. Freelance (23%)
 6. Dear David (25%)
 7. Assassin Club (27%)
 8. Fool’s Paradise (27%)
 9. Fear the Night (30%)
 10. Expend4bles (30%)
 11. Pet Sematary: Bloodlines (31%)
 12. God Is a Bullet (31%)
 13. Rebel Moon Część1: Dziecko Ognia (32%)
 14. Love Again (32%)
 15. Five Nights at Freddy’s (33%)

Jak widzicie – jest tu także Rebel Moon od Netfliksa. Film, mimo słabego przyjęcia krytyków, jest wielkim hitem platformy pod względem oglądalności. Na liście jest sporo horrorów, czyli filmów z gatunku, który bardzo łatwo skopać. Nie powinno to więc nikogo dziwić.

A jakie są Wasze najgorsze filmy 2023 roku? Być może Metacritic zapomniał o jakichś faktycznie złych obrazach? Dajcie znać w komentarzach!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie