Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nioh Remastered trafi na PS5 i PC. Seria doczeka się ulepszeń

Zapowiedziano Nioh Remastered na PS5 i PC. Odświeżenie obejmie zarówno pierwszą jak i drugą część świetnej serii soulslike.

Seria Nioh to przedstawiciel święcącego ostatnio triumfy gatunku soulslike. Gry spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i zagwarantowały sobie miejsce wśród najciekawszych produkcji na PlayStation 4.

Studio Team Ninja zapowiedziało, że aktualnie pracuje nad Nioh Remastered. Odświeżenie obejmuje pierwszą i drugą odsłonę serii oraz zadebiutuje 5 lutego 2021 roku. Remastery trafią na PlayStation 5 i PC.

W przypadku PC gracze mogą liczyć na następujące ulepszenia Nioh 2:

  • Wsparcie dla rozdzielczości 4K
  • Obsługę monitorów ultra wide
  • Wsparcie dla technologii HDR
  • Wsparcie dla monitorów 144 Hz
  • Pełne dostosowanie sterowania na myszce i klawiaturze

Wersje obu gier na PS5 obsłużą 4K i 120 FPS. Nie wiadomo czy twórcy pozwolą nam wybrać między trybem ulepszonej grafiki a płynności zabawy, ale informacje te powinny zostać ujawnione już niedługo. Dodatkowo gracze otrzymają możliwość przeniesienia stanów zapisu z PS4 na PS5.

Remaster Nioh 2 będzie dostępny za darmo dla posiadaczy pierwowzoru. Twórcy nie podali informacji czy dotyczy to również pierwszej części gry.

Jeśli jednak dopiero planujecie zakup Nioh Remastered i nie posiadacie żadnej z gier, to oba tytułu będą dostępne do zakupu w formie The Nioh Collection na PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się