Zapowiedziano kolejną grę z serii King’s Bounty

Tło fabularne produkcji o podtytule Dark Side zrywa z utartymi schematami.

Tym razem bowiem nie wcielimy się w heroicznych, niezłomnych bohaterów o duszach czystych jak łza. Pokierujemy za to siłami zła, reprezentowanymi przez: orka będącego wojownikiem, demona paladyna oraz władającego magią wampira. Antybohaterowie musze podjąć współprace by obudzić Pradawne Zło. Elfy oraz ludzie, którzy wygrali bitwę pod Tristrem pacyfikują odmieńców, paląc wsie i zabijając dzieci.


Pozycja wprowadzi nowe czary, magiczne przedmioty oraz jednostki. Przyjdzie nam również wypełnić ponad 100 questów i zwiedzić 15 zróżnicowanych lokacji. Premiera produkcji osadzonej w realiach fantasy będzie mieć miejsce latem, a tytuł ukaże się jedynie na komputerach PC.

Seria King’s Bounty zbliżona jest w swoich założeniach do cyklu strategii turowych Heroes of Might & Magic. Rdzeń rozgrywki stanowi bowiem rozgrywanie walk toczonych na planszach podzielonych na heksy (pola o kształcie sześciokąta). Pojedynki z adwersarzami są wymagające i zmuszają gracza do taktycznego planowania wszelkich działań. Chociaż kolejne części wprowadzały jedynie kosmetyczne zmiany, to wysoka grywalnośc powinna wszystkim zrekompensować brak znaczących innowacji.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet