Obudowa z niezłym sposobem na szybkie ochłodzenie podzespołów komputera

Niedroga obudowa do pracy z mocnymi podzespołami? Zalman Z3 Plus nie tylko zapewnia wydajny system chłodzenia z dwustopniową ręczną regulacją pracy wentylatorów, ale także oferuje możliwość szybkiej wymiany podzespołów, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

W konstrukcji umieszczono cztery wydajne wentylatory o rozmiarze 120 mm, opcjonalnie można zamontować jeszcze jeden (120 mm). Aby system chłodzenia radził sobie z temperaturą w środku obudowy producent zdecydował, że z tyłu oraz z przodu zainstaluje po jednym wentylatorze, a w panelu górnym obudowy aż dwa. Filtry antykurzowe wraz z specjalnie zaprojektowaną cyrkulacją powietrza odpowiadają za porządek, a zarazem chłodzenie, w środku obudowy.

Ręczna regulacja obrotów

W przypadku pracy podzespołów na pełnych obrotach może okazać się, że temperatura w środku będzie za wysoka. Znaleziono rozwiązanie tej sytuacji i to stosunkowo skuteczne. Na frontowym panelu obudowy Zalman Z3 Plus umieszczono ręczną regulację obrotów. W każdej chwili można z niej skorzystać i podkręcić w trakcie potrzeby, a po obniżeniu temperatury zmniejszyć prędkość wentylatorów.

Zalman Z3 Plus

Frontowy funkcjonalny panel

Oprócz wspomnianej już ręcznej regulacji obrotów, na obudowie umieszczono dwa porty USB 2.0, jeden USB 3.0, wejście mikrofonowe oraz słuchawkowe. Dzięki temu w szybki sposób można dołączyć zewnętrzne urządzenia, takie jak dyski twarde, pendrive, smartfon czy głośniki.

Zalman Z3 Plus

Przestronne wnętrze

Obudowa w typie Midi Tower pozwala na zamontowanie płyty głównej w rozmiarze ATX i Micro ATX. Beznarzędziowy system montażu pozwala na umieszczenie do sześciu dysków HHD oraz SSD. Z kolei system aranżacji okablowania porządkuje wszelkie kable bez obawy, że zostaną uszkodzone przy wymianie innych podzespołów. Maksymalna długość karty graficznej może wynieść aż 360 mm.

Zalman Z3 Plus

Obudowa Zalman Z3 Plus jest dostępna na rynku w cenie około 170 zł.

Dane techniczne:

  • model: Z3 Plus,
  • standard obudowy: ATX Midi Tower,
  • materiały: stal, tworzywo sztuczne,
  • standard płyty głównej: ATX, mATX,
  • wnęki na wewnętrzne dyski i napędy: 4x 3,5″,
  • wnęki na zewnętrzne dyski i napędy: 2x 5,25″,
  • złącza: 1x wejście mikrofonowe, 1x wyjście słuchawkowe, 2x USB 2.0, 1x USB 3.0,
  • wymiary:  192x465x430 mm,
  • waga: 6 kg.
Zalman Z3 Plus

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.