X, nowy horror Ti Westa, już wkrótce w polskich kinach. Jest data premiery

fragment plakatu filmu X, którego reżyserem jest Ti West
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

X, czyli horror, którego reżyserem jest doskonale znany Ti West, jeszcze w kwietniu oficjalnie trafi do polskich kin.

Najnowsze dzieło Ti Westa (V/H/S, Dom diabła) ujrzało światło dzienne już w zeszłym miesiącu, lecz do polskich kin dopiero trafi. Datę premiery w naszym kraju wyznaczono na 29 kwietnia 2022 roku. Wówczas będziecie mogli przekonać się, co nowego wymyślił pokręcony umysł popularnego reżysera horrorów.

„Grupa początkujących filmowców udaje się do domu na odludziu w Teksasie, by nakręcić tam swój sekretny film. Starsi, ekscentryczni gospodarze, którzy wynajmują im posiadłość, szybko zaczynają się interesować swoimi gośćmi i wkrótce ich podejrzana ciekawość przybiera drastyczny obrót.”

– opis dystrybutora.

W obsadzie X Ti West umieścił takich aktorów jak m.in. Brittany Snow, Jenna Ortega, Kid Cudi, Martin Henderson, Owen Campbell, Stephen Ure, a także Mia Goth. Ostatnia z wymienionych otrzyma zresztą oddzielną produkcję osadzoną w tym samym świecie; prequel wydarzeń z X zatytułowany Pearl już nakręcono, obecnie znajduje się na etapie postprodukcji.

X zobaczycie w kinach na terenie całego kraju.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie