Wymagania sprzętowe Civilization VI już znane

Wymagania sprzętowe Civilization VI już znane
Newsy PC

Ta gra powinna ruszyć na wielu różnych konfiguracjach. Oto oficjalne wymagania sprzętowe Civilization VI.

Studio Firaxis podało, jaki komputer będzie potrzebny do odpalenia gry Civilization VI w minimalnych jak i rekomendowanych ustawieniach. Te pierwsze są dość niskie – wystarczy tutaj procesor Intel Core i3 z zegarem 2,5 Ghz oraz karta graficzna z 1 GB RAM na poziomie GeForce GTS 450.

Rekomendowane są już nieco wyższe, chociaż też nie powinny zrobić wrażenia na wielu współczesnych maszynach. Tutaj mowa jest o procesorze Intel Core i5 oraz karcie graficznej na poziomie GeForce GTX 770.

Wymagania sprzętowe minimalne Civilization VI:

  • System: Windows 7 64b-it / 8.1 64-bit / 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i3 2,5 Ghz / AMD Phenom II 2,6 Ghz
  • Grafika: z 1GB pamięci VRAM (AMD 5570 lub GTS 450)
  • RAM: 4GB
  • Dysk twardy: 12GB

Wymagania sprzętowe rekomendowane Civilization VI:

  • System: Windows 7 64b-it / 8.1 64-bit / 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5 2,5 Ghz / AMD FX8350 4,0 Ghz
  • Grafika: AMD 7970 lub GTX 770
  • RAM: 8GB lub więcej
  • Dysk twardy: 12GB

Jeśli czekacie na Civilization VI to informujemy, że gra ukaże się na PC 21 października.

Sid Meier’s Civilization VI w specjalnej wersji dla kolekcjonerów

Firaxis oraz 2K Games podało, że ma zamiar przygotować Sid Meier’s Civilization VI 25th Anniversary Edition. To specjalna wersja gry, która zostanie wydana w limitowanej liczbie 20 tys. kopii. Będzie oczywiście zawierać kilka interesujących dodatków jak chociażby artbook i monety. Zerknijcie poniżej na zdjęcie.

Specjalna edycja Cywilizacji VI będzie do kupienia od 21 października i ma kosztować niecałe 90 dolarów. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich elementów w ramach Sid Meier’s Civilization VI 25th Anniversary Edition:

– gra Sid Meier’s Civilization VI wraz ze wszystkimi DLC z wersji Digital Deluxe Edition
– specjalne opakowanie
– monety w gablocie
– 100-stronicowa książka w twardej oprawie z grafikami
– pakiet dodatkowych bonusów

civ25_beautyshot_1920X1080

Nowości w Civilization VI na ogromnej porcji gameplay’u. Brazylijczycy i Japończycy w akcji

Do premiery Sid Meier’s Civilization VI pozostał niecały miesiąc, ale póki co pozostaje nam oglądać kolejne filmiki serwowane przez samych twórców oraz YouTube’rów, którym udało się pograć w tę nadchodzącą strategię ekonomiczną. Tym razem mamy dla Was dwa odmienne materiały oraz świeżutki trailer. Pierwszy filmik przedstawia Civilization VI z punktu widzenia deweloperów. To trwające blisko 90 minut nagranie, podczas którego możecie zobaczyć rozgrywkę Brazylijczykami z komentarzem twórców Eda Beach’a oraz Antona Strenger’a.

Kolejny filmik jest nieco skromniejszy, ponieważ trwa zaledwie siedem minut, lecz jego wartością jest to, że możecie w nim poznać opinię na temat produkcji od kogoś, kto nigdy wcześniej nie grał w serię Civilization i szóstka jest pierwszym spotkaniem z tą serią. Takie świeże spojrzenie na grę na pewno zainteresuje osoby, które również dopiero zaczynają swoja przygodę z tym kultowym cyklem. Ten materiał przedstawia rozgrywkę Japończykami i został zarejestrowany przez YouTube’ra posługującego się nickiem Arekkz.

Miało być również o nowościach… Oba materiały pozwalają zobaczyć, że nadchodząca odsłona Civilization pozwoli rozbudowywać miasta i jest to fizycznie widoczne na mapie. Metropolia po prostu zaczyna zajmować sąsiednie pola i co ciekawe, sami decydujemy, w jakim kierunku miasto się rozrośnie. Arekkz zwraca również uwagę na to, że podczas grania w Civilization VI przyda się nam wiedza z zakresu historii. Znając bowiem cechy charakteru historycznych postaci, będziemy mogli przewidzieć w pewien sposób ich plan działania – każdy lider będzie realizował swój plan zgodnie z tym, jak to miało miejsce niegdyś w rzeczywistości. Zresztą o tym samym aspekcie wspominają deweloperzy w jednym z ostatnich trailerów Civilization VI prezentujących Brazylijczyków i ich monarchę Pedro II. Wrzucamy go na sam koniec (można włączyć polskie napisy).

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie