Wykryto problemy w Xbox One. Powodem aktualizacja systemu?

U niektórych posiadaczy konsoli Microsoftu dochodzi do sytuacji, w których Xbox One zaczyna hałasować.

Problem rozpoczął się w momencie debiutu Xboksa One w piątek w krajach, w których do tej pory sprzęt nie był dostępny. Użytkownicy skarżą się bowiem, że z konsoli dobiegają głośne odgłosy, przypominające pracę dysku.

Z tego co raportują posiadacze XOne, przed aktualizacją softu nie mieli takiego problemu.

Co interesujące, irytujący dźwięk pojawia się w momencie przeglądania menu konsoli oraz kiedy sprzęt jest w stanie czuwania i na przykład pobiera w międzyczasie zawartość z sieci. Problem dotyczy nie tylko klientów z Polski, ale także z pozostałych krajów.

Jeden z przykładów takiego hałasu możecie usłyszeć na poniższym filmiku:

Prawdopodobnie problem występuje przede wszystkim w egzemplarzach bez Kinecta. Microsoft wypuścił niedawno aktualizację, która uwalnia w konsoli dodatkową moc podczas jej działania bez czujnika ruchu. Możliwe więc, że to właśnie przez nowy software sprzęt zaczyna głośniej pracować. Wątek na oficjalnym forum Xboksa w którym użytkownicy opowiadają o problemie, możecie znaleźć tutaj. Jednocześnie Microsoft podkreśla, że kwestia aktualizacji nie musi być wcale główną przyczyną problemu. Niemniej jednak, już teraz sztab specjalistów pracuje nad rozwiązaniem. Oczywiście w ramach pomocy technicznej producent zachęca też użytkowników do skorzystania z gwarancji.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

4 Shares
Share4
+1
Tweet