Przerwa w pracach na planie Wiedźmina. Henry Cavill z pozytywnym testem na COVID-19

Wiedźmin od TVP zamiast Netflix? Tak mogło być, ale Kurski oponował
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale Uniwersum

Ekipa pracująca na planie nowego sezonu serialu Wiedźmin musiała wstrzymać zdjęcia ze względu na zdiagnozowanie koronawirusa u Henry’ego Cavilla.

Aktorzy nie wrócili do pracy po weekendowej przerwie. W poniedziałek nie było jeszcze wiadomo, z czego wynika nieprzewidziany przestój. Dziś jest już jasne, że przyczyną stał się pozytywny test na COVID-19 u Henry’ego Cavilla. Jak na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w zdjęciach; ekipa będzie zapewne oceniać sytuację na bieżąco. W tym tygodniu nie ma jednak co liczyć na wznowienie prac.

Nieobecność Henry’ego Cavilla jest niestety dużym problemem dla ekipy; obecnie nie ma możliwości, by kontynuowano zdjęcia bez niego. Wiedźmin ma trafić na wyspę Thanedd, którą zapewne pamiętają fani zaznajomieni z Czasem pogardy Andrzeja Sapkowskiego. Geralt jest tu kluczowym bohaterem, więc jego nieprzewidziana nieobecność stanowi duży problem. Można jedynie liczyć na to, że twórcy – mając w pamięci pechowe zdjęcia do poprzedniego sezonu – przeznaczyli trochę czasu na ewentualne opóźnienia. Prace na planie i tak są już na finiszu; według planu mają zakończyć się w sierpniu, choć teraz bardziej prawdopodobnym terminem wydaje się wrzesień.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie 3. sezon Wiedźmina trafi na platformę Netflix.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie