Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka na nowym screenie. Twórcy tłumaczą, co z premierą

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka został zapowiedziany przez grupę fanów kilka lat temu, a premiera nadal nie nastąpiła. Projekt wciąż powstaje – dostajemy nowego screena i tłumaczenie “dlaczego tak długo”.

Z okazji Nowego Roku, ekipa odpowiedzialna za Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka opublikowała nowy screen z oczekiwanego przez wielu graczy moda/dodatku do Wiedźmina 2. Zawsze cieszymy się z kolejnych materiałów dotyczących pracy nad projektem, lecz widać, że niektórzy mają już dosyć czekania. Autorzy projektu nie chcą jednak nikogo zwodzić, że zagramy już wkrótce i kolejny raz zapewniają, że robią co mogą, by dojść do premiery jak najszybciej, ale w swoim tempie.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – kiedy premiera? Cierpliwości…

Oto komunikat od autorów moda/dodatku, który zamieszczono na Facebooku w jednej z odpowiedzi na pytanie o premierę:

Bardzo dobrze rozumiemy, że hajp u wielu z Was mógł opaść, wszakże chcieliśmy wydać przygodę w 2018 roku i dlatego wtedy wypuściliśmy najbardziej soczyste materiały, życie zweryfikowało plany. Nie wypuścimy kolejnego dużego gameplaya, by nie zaspoilerować zbyt dużo, pozostają więc informacje oraz screeny. Niestety nie mamy osoby oddelegowanej tylko i wyłącznie do marketingu, do robienia screenów (tak, firmy mają takie osoby w zespołach), nie mamy działu wideo, więc o materiałach, które tu publikujemy myślimy w przerwach pomiędzy technicznymi pracami. Nie obiecujemy też, że niebawem przygoda się ukaże, po prostu nad nią pracujemy, by było to jak najszybciej.

Jeśli chodzi o oczekiwania, to na każdym kroku podkreślamy, że to fanowska produkcja. Chociaż przykładamy się jak możemy, to wiemy, że już prawie 9 letni silnik Wiedźmina 2 plus fakt, iż robimy to w wolnym czasie nie może zaowocować doświadczeniem w pełni porównywalnym do grania w dodatek do Wiedźmina 3. Projekt od fanów dla fanów, by mogli jeszcze raz wsiąknąć w świat Wiedźmina i pobyć w nim kilka-kilkanaście dodatkowych godzin, pośmiać się i wzruszyć.

Mamy nadzieję, że wielu z Was jednak jakaś część przygody, większa lub mniejsza (oby cała 😀), się spodoba i uznacie ją z fajnie spędzony czas 😛

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – nowy screen.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – cóż to takiego?

Przypominamy, że Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka jest fanowską kontynuacją historii wiedźmina Geralta zawartej w książkach Andrzeja Sapkowskiego i w grach CD Projekt RED. Opowiada ona o weselu Geralta i Yennefer. W przygodzie nie będzie dubbingu i to temat zamknięty do premiery. Autorzy projektu podkreślają ponadto, że ustalają własny tok wydarzeń, więc nie bądźcie zaskoczeni widokiem Letho bądź Keiry.

Co do rozmiarów projektu, tutaj zaznaczono, że nie będzie to ogromny dodatek z otwartym światem, rozwojem postaci, tablicami ogłoszeń, mnóstwem zleceń i eksploracją godną Krwi i Wina. Spieszymy z wyjaśnieniem, że to kameralna historia oparta głównie na dialogach i dziejąca się w większości w hallach twierdzy Kaer Morhen, chociaż podczas przygody traficie również w inne zaskakujące, mroczniejsze miejsca.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie udostępniony jako darmowy mod do gry Wiedźmin 2.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – gameplay:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.