Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka. Jaskier otrzyma ważne zadanie

Ekipa odpowiedzialna za Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka informuje, że nadchodzący mod/dodatek będzie kontynuował tradycję rozpoczętą w Wiedźminie 2 i kontynuowaną później w Wiedźminie 3, Sercach z Kamienia oraz Krwi i Winie.

Dopiero co mogliśmy obejrzeć kilka nowych screenów z Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka (do przypomnienia na końcu tego newsa), a już twórcy nowej przygody mają dla nas kolejne wieści. Jak informują na Facebooku, Jaskier ponownie będzie musiał stanąć na wysokości zadania i zająć się spisaniem dzienników, z których dowiemy się naprawdę ciekawych rzeczy.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – Jaskier i jego punkt widzenia

Poczynania Geralta, oraz innych bohaterów, którymi przyjdzie nam sterować, opisze w dzienniku niezrównany poeta, znany we wszystkich karczmach, zajazdach i burdelach od Jarugi po Buinę, serdeczny przyjaciel wiedźmina, wędrowny trubadur Jaskier. Będziecie mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek, spojrzeć na wydarzenia z nieco innego punktu widzenia, a także przypomnieć sobie kim są postaci, które biorą udział w weselu czy też powtórzyć bestiariusz – tłumaczą twórcy moda/dodatku.

Warto zwrócić uwagę, że w przytoczonym wpisie przemycono również informację potwierdzającą, że nie tylko Geraltem będziemy sterować w Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka, lecz wcielimy się również w innych bohaterów.

Wracając jednak do Jaskra – oto kilka fragmentów jego dzienników z Pożegnania Białego Wilka:

Wpisy dotyczące przebiegu pewnych etapów zadań:

Eskel postanowił, że Geralt ma czekać na niego przy bramie w czasie gdy on sam pójdzie po potrzebny ekwipunek. A zatem właśnie to nasz drogi wiedźmin uczynił. Przy bramie czekała na niego pierwsza z wielu nadchodzących niespodzianek. Geralt niestety nie był na nie przygotowany psychicznie, bo nie on był autorem listy gości. Przyznaję w mojej skromnej osobie, że mogłem dokonać kilku pomyłek na owym spisie naszych przyjaciół, ale wszakże czy mogłem kogoś pominąć, mogłem go urazić na całe długie życie młodej pary? Nie!

Chciałbym raz na zawsze zdementować plotki, jakobym po spożyciu alkoholu miał w zwyczaju wyciągać na światło dzienne sprawy niezręczne. Kiedy zapytałem Letho o losy Geralta sprzed jego powrotu dwa lata temu, kierowała mną jedynie troska o przyjaciela i odrobina ciekawości. Wiedźmin Szkoły Żmii był w końcu jednym z nielicznych świadków tamtych wydarzeń, a okazja do rozmowy z nim mogła się już przecież nigdy nie powtórzyć.

Wpis dotyczący postaci Nenneke:

Nenneke jest najwyższą kapłanką bogini Melitele. Choć osobiście nie wierzę w bóstwa, nie mogę odmówić jej głębokiego oddania i serca włożonego w świątynię. Często roztaczała nad Geraltem matczyną opiekę, choć lubi temu notorycznie zaprzeczać. Opiekowała się Ciri w czasie polowań na dziewczynkę, następnie oddała ją w ręce Yennefer. Nenneke jest kobietą o złotym sercu, choć stanowczą w swoich racjach i postanowieniach. Przeżyła wszystkie wojny z Nilgaardem i nikt tak naprawdę nie wie, ile kapłanka ma lat, ponieważ pod świątynią skrywa niedostępne już na świecie rośliny, a kobiet się o wiek nie pyta, nieprawdaż?

Premiera Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka

Niestety nadal nie ujawniono, kiedy konkretnie przyjdzie nam zagrać w oczekiwaną przygodę. Twórcy tłumaczą: Ciężko jest ustalać jakąkolwiek datę, nie wiedząc, czy coś ważnego nam nie wypadnie po drodze, co zmniejszy nam ilość wolnego czasu, albo napotkamy na jakieś techniczne ograniczenie, którego obejście będziemy musieli odkryć. Pracujemy najciężej jak możemy i również mamy ochotę wydać to jak najszybciej, bo jesteśmy niezmiernie ciekawi Waszych reakcji i przemyśleń, ale na pewno nie wydamy czegoś nieskończonego bądź niedopracowanego.

Zatem czekamy cierpliwie na kolejne wieści…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: