Wiedźmin 3 zrobi z dziewczyn Barbie. Oto tłumaczenie CD Projekt RED

Wiedźmin 3
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dopiero co pisałem o “dorosłych” teksturach 4K, które gracze zauważyli u kobiet w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Teraz studio CD Projekt RED zapowiada, że się ich pozbędzie.

Kogo ominęła wcześniejsza wiadomość, przypomnę krótko, o co chodzi. Gracze z forum Reddit zauważyli, że nieludzkie przedstawicielki płci pięknej w grze Wiedźmin 3, otrzymały bardzo realistyczne tekstury 4K w miejscu “poniżej pasa”. Znalazły się one w grze po aktualizacji next-gen, którą polski deweloper udostępnił w grudniu zeszłego roku. Sporo czasu minęło, zanim wypatrzono zmianę. A to dlatego, że dyskusyjne tekstury są dosyć ukryte. Możesz je zobaczyć tylko u kobiet, które są całkowicie rozebrane. Mowa o bruxach oraz wiedźmach z Crookback Bog. Nie wiadomo, czy zaimplementowano je u pozostałych dziewczyn w grze, choć jest to oczywiście wielce prawdopodobne.

Wiedźmin 3 – kobiety ponownie będą jak Barbie

Studio CD Projekt RED początkowo informowało, że przyjrzy się sprawie i będzie mieć więcej informacji w nadchodzących dniach. Przyjrzano się dosyć szybko, ponieważ już wiemy, że odważne tekstury w grze znalazły się przypadkowo. Oto komunikat, które studio wystosowało do graczy (dzięki Kotaku).

Wersja next-gen gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zawiera kilka modów społecznościowych, które nie zostały stworzone przez CD PROJEKT RED, a także liczne ulepszenia stworzone i wdrożone wewnętrznie przez studio. Połączenie wszystkiego razem było złożonym procesem, a omawiane tekstury są niezamierzonym rezultatem obecnym w wydanej wersji. To jest coś, nad czym pracujemy.

CD Projekt RED

Kotaku dopytał, czy tekstury pozostaną w grze, czy jednak się z nimi pożegnamy. Wychodzi na to drugie. Serwis otrzymał odpowiedź, że skoro realistyczne tekstury kobiecych miejsc intymnych są niezamierzone, to zostaną usunięte. Deweloper wyda aktualizację, która cofnie zmianę. Oznacza to, że kobieca nagość od przodu ponownie będzie miała efekt lalki Barbie, bez szczegółów i “fryzurek”.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie