Odświeżony Wiedźmin 3 zaprezentowany! Oto co wprowadzi next-genowa wersja

Wiedźmin 3 next-gen także w pudełku! Edycja z gadżetami - znamy cenę
PC PS5 Xbox Series

Czy po 7 latach od premiery gry warto będzie wrócić do Wiedźmin 3? CDPR odpowiada i pokazuje zmiany w grafice i nie tylko.

Miłośnicy gatunku RPG nie znajdą lepszej informacji jak ta, z prezentacją Wiedźmin 3 w wersji PS5 i XSX. W końcu możemy na własne oczy przekonać się jak wiele pracy włożono w udoskonalenie RPG z 2015, który mimo wszystko nadal wygląda całkiem dobrze w najwyższych detalach. I po pierwszym trailerze zapowiada się, że nie tylko sama warstwa wizualna wskoczy na wyższy poziom, ale najpierw porozmawiajmy o grafice.

Postawiono na większą szczegółowość tekstur i modeli postaci – teraz wszystko w 4K. Dodano również wielce oczekiwane wsparcie dla technologii ray tracing, a więc otrzymamy bardziej realistyczne efekty światła, lepsze cienie i odbicia na różnych powierzchniach. Optymalizacja to także ważny punkt aktualizacji, którą najbardziej odczują gracze na PS5. Na tejże platformie Wiedźmina 3 nareszcie odpalimy w trybie 60 kl/s ( w trybie wydajności). Natomiast 30 kl/s zarezerwowano dla trybu jakości w 4K zarówno dla PlayStation jak i Xbox Series.

Trudno mówić o gruntownych zmianach w rozgrywce lub zawartości, jednak kilka rzeczy warto odnotować. W nowej wersji gry będziemy mogli skorzystać z dodatkowej kamery zza pleców Geralta. Jest ustawiona bliżej jego pozycji ciała, z nad prawego ramienia (trochę jak w God of War), co w niewielkim stopniu oznacza poprawę dynamizmu poruszania postacią. Podczas zwiedzania świata skorzystamy z rozbudowanej opcji trybu fotograficznego, a także nowego filtrowania mapy i systemu rzucania znaków. Co możemy w końcu potwierdzić, tajemnicza zawartość związana z serialem Netflixa, to nadprogramowe przedmioty w grze, inny image Jaskra oraz quest fabularny.

Wracając do graczy PS5, na pewno będą zachwyceni tym, że w next-genowym Wiedźminie 3 pojawi się wsparcie dla technologii haptycznych i zaawansowanych wibracji w padzie DualSense. A na domiar dobrego, dostaniemy szybsze loadingi za sprawą wykorzystania dysku SSD. Wszystko to sprawdzimy bez konieczności rozpoczynania przygody na nowo, gdyż po zainstalowaniu aktualizacji dostępny będzie cross-save między platformami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie