Wielka aktualizacja do Wiedźmin 3 next-gen. Mnóstwo poprawek, kompletna lista zmian

Wiedźmin 3 next-gen z pierwszą tak wielką aktualizacją
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin 3 next-gen dostał pierwszą aż tak wielką aktualizację. Lista zmian jest naprawdę imponująca, choć wciąż nie naprawiono paru istotnych problemów.

Na szczęście CD Projekt RED jest na dobrej drodze, aby zapewnić znacznie lepszą wydajność i poprawione doświadczenie z obcowania z ich wielkim hitem w nowym wydaniu.

Wiedźmin 3 next-gen od samego początku boryka się ze sporymi problemami, szczególnie w wersji na PC. Gracze narzekają na znacznie pogorszoną wydajność, przez co muszą grać w tytuł na niższych ustawieniach niż wcześniej. Oczywiście mowa tu o posiadaczach nieco mniej wydajnych maszyn. Z drugiej strony technologia RTX również nie imponowała stabilnością, przez co trzeba było liczyć się z poważnym spadkiem płynności. Największą nowością aktualizacji 4.01 jest dodanie nowego trybu wydajnościowego RTX, dzięki czemu powinno przybyć więcej klatek.

Lista zmian jest naprawdę spora i dotyczy poprawek na każdej platformie. Posiadacze PC raczej nie ucieszą się tym, iż gra wciąż skrajnie mocno wykorzystuje zasoby procesora, więc optymalizacja nie jest jeszcze perfekcyjna. Mimo to mamy poprawki bugów, problemów z wydajnością i tym podobnych rzeczy.

Wiedźmin 3 next-gen – lista zmian w aktualizacji 4.01:

PC

 • Naprawiono błąd, w wyniku którego opcja odbicia w przestrzeni ekranu nie działała na PC, mimo że była włączona. Gracze, którzy wcześniej ustawili poziom SSR na wysoki, mogą teraz zauważyć różnicę w wydajności.
 • Dodano nowy tryb wydajności globalnego oświetlenia z ray tracingiem, z którego mogą skorzystać gracze posiadający kompatybilny sprzęt. Zwiększa on liczbę klatek na sekundę, przedkładając wydajność nad zasięg i precyzję.

KONSOLE

 • Naprawiono błąd, w wyniku którego na konsolach możliwe było utworzenie większej liczby zapisów, niż pozwalał na to limit, co powodowało różne problemy z zapisywaniem gry lub resetowaniem ustawień użytkownika.
 • Poprawiono jakość odbić w przestrzeni ekranu na konsolach nowej generacji.
 • Zoptymalizowano globalne oświetlenie z ray tracingiem na konsolach nowej generacji, aby poprawić wydajność trybu Ray Tracing.

ZADANIA I ROZGRYWKA – dostępne na wszystkich platformach

 • Przygotowania do bitwy – naprawiono błąd, w wyniku którego mogło nie dać się wejść w interakcję z Avallac’hem w ramach celu „Poinformuj Avallac’ha, że wszystko zostało przygotowane”.
 • Sprawy rodzinne – naprawiono błąd, który mógł powodować zawieszanie się gry podczas przejścia z rozmowy z Krwawym Baronem do Historii Ciri: Wyjście z cienia.
 • Królewski Gambit – naprawiono błąd, w wyniku którego mogło nie dać się wziąć udziału w walce na pięści z drugim Vildkaarlem z powodu niewidzialnej przeszkody.
 • Awantura o wino: Belgaard – dodano poprawkę wsteczną dla błędu naprawionego w aktualizacji 4.00, który sprawiał, że zadanie nie mogło zostać zaliczone, jeśli podczas eksplorowania gracz zniszczył gniazda potwora istotnego w zadaniu.
 • Niebezpieczna gra – zbroja w pokoju Caesara powinna teraz zmieniać swój wygląd, gdy włączony jest Alternatywny wygląd nilfgaardzkiej zbroi.
 • Axii Marionetka – zwiększono zdrowie marionetki i obrażenia, jakie zadaje.
 • Mutacja Przypływ adrenaliny powinna teraz działać zgodnie ze swoim opisem.
 • Wprowadzono niewielkie zmiany w zadaniach i przerywnikach filmowych.

LOKALIZACJA – dostępne na wszystkich platformach

 • Usunięto szereg błędów w lokalizacji arabskiej.
 • Dodano zlokalizowaną wersję piosenki Orianny „Kołysanka o niedoli” w dubbingu koreańskim i chińskim uproszczonym.
 • Dostosowano animację ruchu ust Priscilli tak, aby pasowała do chińskiego dubbingu (wariant uproszczony) podczas piosenki „Wilcza zamieć”.
Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie