Wiedźmin 3 next-gen na PC działa fatalnie. Gracze zalewają Steam negatywnymi opiniami

Wiedźmin 3 next-gen na PC działa fatalnie. Gracze krytykują twórców
Newsy PC

Wyczekiwana przez długi czas aktualizacja do gry Wiedźmin 3 w wersji next-gen nie sprostała oczekiwaniom graczy PC. REDzi “zepsuli grę”.

Raz na wozie, raz… no właśnie. Aktualna sytuacja z Wiedźminem 3 w wersji na PC przypomina sprawę z tragicznym debiutem The Callisto Protocol. Gdy posiadacze innych platform są zachwyceni, a gra zgarnia rewelacyjne oceny, na Steam wrze. A wręcz kipi. Jadem.

Wiedźmin 3 next-gen na PC “to żart”

Jest problem. Wiedźmin 3 next-gen na PC nie działa tak, jak chcieliby tego fani. Trudno zresztą dziwić się wielu osobom, bo CD Projekt RED w zasadzie zmusza graczy do korzystania z nowej, darmowej aktualizacji. Teoretycznie produkcja powinna działać mniej więcej tak samo na tych samych ustawieniach, ale tak nie jest. Gracze Steam skarżą się na olbrzymie problemy z optymalizacją.

Niektórzy twierdzą wprost, że wcześniej mogli odpalić tytuł na full detalach i wysokiej płynności, ale teraz “klatkarz” zalicza znaczny spadek, nawet na identycznych ustawieniach. Niektórzy wyjaśniają, że gra im crashuje i nie mogą nawet jej odpalić. Wystarczy spojrzeć na najnowsze opinie (pisownia oryginalna).

Super aktualizacja, jak wcześniej gra mi śmigała nawet na wysokich ustawieniach bez zarzutów to teraz mi crashuje zanim zdąży mi się świat załadować a ustawiłem wszystko na najniższe wymagania.

– twierdzi jeden z graczy Steam

Sorry CDPR, ale wasza aktualizacja wymaga aktualizacji. Straszna wydajność na PC (12700k + 3080). RT powodujący crashe, RT wyłączony i tak jest dużo mniej FPS niż przed aktualizacją, DLSS czy FSR też niewiele robią. Gra wygląda teraz jeszcze bardziej niesamowicie, ale jakim kosztem?

– informuje gracz na Twitterze

Wiedźmin next-gen = end-game. Skopać ideał. To trzeba mieć…

– pisze inna osoba na Steam

Działa niczym pies bez nóg.

– skarży się kolejny gracz

Prawdopodobnie najlepszy RPG wszechczasów, niestety nowa aktualizacja 4.0 to syf. DX 12 z RT Ultra na 3080 10gb i 5900x działa bardzo źle, zacina się, ma niskie fpsy, złą liczbę klatek. Nawet jak wyłączysz RT to gra się ścina.

– komentuje internauta

I co dalej?

Wychodzi więc na to, że gracze nie czują się dobrze z tym, iż nie mają w zasadzie wyboru, a nowa łatka zdecydowanie pogorszyła im płynność. Z drugiej jednak strony tytuł wciąż ma “przytłaczająco pozytywny” odbiór, nawet w ostatnich ocenach graczy. Oznacza to być może, że większa część fanów nie ma takich problemów lub ich po prostu nie zauważa. Na razie trzeba poczekać na wyjaśnienie ze strony CD Projekt RED.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie