Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Wiedźmin 3 z modem na grafikę Next Generation. Gracze zachwyceni

Wiedźmin 3 zawsze zachwycał grafiką i nawet dzisiaj, włączając grę, można śmiało stwierdzić, że produkcja od CD Projekt RED nie ma się czego wstydzić. Mody na grafikę do Wiedźmina 3 potrafią jednak znacznie upiększyć rozgrywkę, a w sieci wylądowała właśnie nowa modyfikacja, która bardzo spodobała się fanom Geralta z Rivii.

Moder posługujący się pseudonimem Boostin4kix Linas ScoutBr0 przedstawia projekt Next Generation LOD dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Już z nazwy można wywnioskować, czym zajmuje się modyfikacja, lecz żeby docenić pracę modera, trzeba po prostu zobaczyć porównanie grafiki czystej wersji ze zmodowaną (poniżej). Różnica jest naprawdę widoczna.

Wiedźmin 3 – nowy mod jeszcze w wersji beta

Autor projektu zaznacza, że jego mod oznacza koniec z efektem pop-in, czyli wyskakiwaniem tekstur przy pewnej odległości. Poziom szczegółów widzianych na dalszym planie po zainstalowaniu moda zwiększa się diametralnie i według modera, możemy z dowolnego dystansu zobaczyć nawet niestandardowe tekstury, takie jak te, który wprowadza do gry inny świetny mod do Wiedźmina 3 – HD Reworked Project.

Mod Next Generation LOD znajduje się obecnie w wersji beta, zatem będzie jeszcze poprawiany i mogą pojawiać się po jego instalacji pewne błędy, które autor projektu będzie likwidował. Obecnie moder poprawił tylko regiony Velen oraz White Orchard i póki co twierdzi, że nie ma planów dla Skellige ani Toussaint.

Moder podkreśla również, że do pełnego cieszenia się z moda Next Generation LOD należy wyposażyć się we wspomniany wyżej HD Reworked Project, mod Increased Draw Distance oraz dowolny mod oświetleniowy, który likwiduje niebieską mgiełkę lub odpycha ją nieco dalej od Geralta. Warto się w to wszystko bawić? Gracze, którzy poświęcili trochę czasu na instalowanie wspomnianych modów + Next Generation LOD, są po prostu zachwyceni i piszą na forum nexusmods: Świetna robota, niesamowity mod, wygląda wspaniale.

Wiedźmin 3 – mod na grafikę Next Generation LOD

Next Generation LOD do Wiedźmina 3 – wideo

Instalacja moda Next Generation LOD jest bardzo prosta, wystarczy przeciągnąć pliki do folderu „mods” w folderze Wiedźmin 3. Tutaj pobierzecie modyfikację.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%