Gracze sądzą, że Naughty Dog robi nowe Uncharted. Ciekawe odkrycie w internecie

Nowe Uncharted od Naughty Dog? Ciekawe odkrycie w internecie
Newsy PC PS4 PS5

Nowe ogłoszenie o pracę w Naughty Dog rozgrzało społeczność fanów Uncharted. Uważają, że seria powróci, ale sam raczej bym się na to nie nastawiał.

Uncharted to niezwykle zasłużona seria gier, będąca niejako połączeniem Indiany Jonesa z Larą Croft. Nathan Drake przeszedł do panteonu najbardziej rozpoznawalnych postaci w grach PlayStation, a każda kolejna cześć okazywała się wielką premierą. W takiej sytuacji Sony mogłoby wiele stracić, gdyby zdecydowało się po prostu olać tę markę.

Na szczęście nic takiego się nie wydarzy. No, przynajmniej nieoficjalnie. Już wiele mówiono o reboocie serii, za który rzekomo odpowiadać ma zupełnie nowe studio. Więcej szczegółów nie znamy. Nawet prezes Naughty Dog, Neil Druckmann zaznaczył, że jego firma nie jest już zainteresowana wydawaniem kolejnych gier należących do tego IP. Poza tym ND pracuje obecnie nad kilkoma grami, z czego jedna to z pewnością The Last of Us Multiplayer, a drugą może być… TLoU Part III.

Uncharted raczej nie powróci dzięki Naughty Dog

Jednak w internecie pojawiły się sugestie, jakoby firma jednak nie chciała skończyć z Drake’iem i jego przygodami. W jednym z aktywnych ogłoszeń o pracę znajduje się ciekawy fragment. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiadać za “pojazdy z napędem fizycznym, symulację tkaniny lub liny, interaktywne rekwizyty lub roślinność, poprawę wydajności algorytmów wykrywania kolizji”. Sugeruje to, że ND pracuje nad grą, w której pojawią się samochody i coś na kształt skakania/wspinaniu po linach lub sznurach.

Dokładnie takie elementy rozgrywki znajdowały się w Uncharted 4. Skakanie po linach to wręcz jeden z najważniejszych punktów tej serii. Tyle że patrząc na zapewnienia deweloperów, sam bardzo wątpię, aby faktycznie nowe Uncharted miało powstać (przynajmniej w ND). Wspinanie po linach obecne było w paru fragmentach The Last of Us Part II. Jeżeli twórcy faktycznie robią “trójkę”, być może pojawi się w niej też możliwość prowadzenia pojazdów? Nic nie jest wykluczone, ale nie wierzę, że chodzi o Uncharted.

Naughty Dog, wedle wcześniejszych przecieków, pracuje nad grą fantasy osadzoną w nowym IP albo nad jakimś tytułem w świecie science-fiction. Na razie nie dostaliśmy żadnego potwierdzenia, która z gier faktycznie znajduje się w produkcji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie