Twórca Unreal ogłosił nowy projekt. Pogramy za darmo

0 komentarzy

Cliff Bleszinski powrócił niedawno do branży, otworzył nowe studio i od razu zaczął działać. Co planuje?

Pierwsza gra, która powstanie pod szyldem Boss Key Productions, będzie tytułem free2play. Bleszinski zdradził dotychczas, że chce zrobić strzelankę science-fiction w starym stylu.

Jego wizja przybrała roboczy tytuł BlueStreak. Producent określa powstające dzieło mianem arena shooter, co od razu starym wyjadaczom przywodzi na myśl nieśmiertelne Unreal Tournament czy starcia na małych mapach w Quake 3 Arena.

Bleszinski nie bierze się za robotę w pojedynkę. Do współpracy nad swoją grą namówił koreańską firmę Nexon, znaną z licznych projektów free2play. Niestety, BlueStreak powstaje jedynie z myślą o komputerach PC. Więcej szczegółów na temat produkcji powinniśmy poznać niebawem.

Dla niewtajemniczonych – Cliff Bleszinski to legendarny projektant gier wideo. Swoje najlepsze lata spędził w Epic Games (dawniej Epic Megagames). Odpowiada m.in. za takie hity, jak: Unreal, Unreal Tournament, Jazz Jackrabbit oraz dwie części Gears of War.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się