Zamiast The Last of Us Part III będzie zupełnie nowa marka? Pracownik Naughty Dog się „wygadał”

Zamiast The Last of Us Part III będzie nowe IP | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

The Last of Us Part III to marzenie wielu graczy, ale Naughty Dog może pracować nad zupełnie nowym IP. Na to przynajmniej wskazuje jeden z pracowników studia.

Absolutnie nie pogardziłbym nową marką od Naughty Dog, o ile tylko zachowa przywiązanie do fabuły, realistycznych i pełnych emocji bohaterów oraz systemów, które nie znudzą graczy po krótkim czasie. Na razie jednak studio ma podobno pracować nad trzema tytułami, z czego jednym może faktycznie być The Last of Us Part III. Inny to podobno efekt współpracy z twórcami Days Gone. Czy faktycznie jednak ND może pracować nad nowym IP?

Tak przynajmniej wynika z krótkiej notki na profilu ArtStation jednego z artystów pracujących z cenionym deweloperem. Colin Lorimer, bo o nim mowa, pomagał m.in. przy kolejnych częściach The Last of Us, a także przy serialu od HBO. Teraz na jego profilu pojawiła się informacja o tym, że „obecnie pomaga stworzyć najnowsze IP”. Warto zaznaczyć, że „najnowsze” niekoniecznie może być użyte w sensie zupełnie nowej marki, a po prostu kolejnej części cenionej serii, jak właśnie TLoU.

Mimo wszystko raczej brzmi to właśnie tak, jakby twórca przez przypadek „chlapnął” na temat zupełnie nowego IP, a nie już istniejącego. Co więcej, Neil Druckmann wraz z zespołem długo wybierali swoją nową pozycję. Gdy w końcu wyrok zapadł, pojawiły się spekulacje o Part III, ale sam Druckmann w wywiadach często sugerował, że jednak chodzi o coś zupełnie nowego.

Wszystko to jednak domysły, choć Lorimer wydaje się być sensownym źródłem informacji. Czy to jednak błąd, niejednoznaczne określenie czy faktycznie nowe IP – nie wiemy. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym roku Naughty Dog pokaże, nad czym ostatnio pracuje. Z pewnością nie nad grą multiplayer w świecie TLoU.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie