The Day I Met Spider-Man to pierwszy ukraiński film fabularny w produkcji od czasu rozpoczęcia wojny

The Day I Met Spider-Man to ukraiński film nagrany w trakcie wojny
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Mimo trwającej wciąż wojny w Ukrainie powstaje fabularny film The Day I Met Spider-Man. Opowie on o wolontariuszce, która odkrywa w sobie supermoce.

Wydawać by się mogło, że ukraiński przemysł filmowy kompletnie stanie w miejscu, gdy Putin rozkazał swoim wojskom wkroczyć na teren Ukrainy. Po części tak się stało, ale wiele firm produkujących filmy postanowiło kontynuować swoją działalność. Założyły one OUP, czyli grupę siedmiu domów produkcyjnych, których nadrzędnym zadaniem stało się dokumentowanie zbrodni wojennych popełnianych przez Rosjan. Początkowo miały one tworzyć filmy dokumentalne.

The Day I Met Spider-Man to fabularny film o superbohaterce w trakcie wojny

Gdy jednak pojawił się Anton Skrypets ze swoim pomysłem na fabułę, postanowiono działać. Mamas Production wraz z OUP zajęły się nagraniem pierwszego od czasu rozpoczęcia wojny fabularnego filmu. Ten wciąż ma dotyczyć wojny, ale pojawi się w nim dość zaskakujący twist. Fabuła opowie nam o wolontariuszce wojennej, która odkrywa w sobie supermoce. Dzięki temu udaje jej się uratować małego chłopca z masakry w Buczy. Tak, chodzi dokładnie o tą samą Buczę, w której zgodnie z dowodami Rosjanie dokonali rzezi ludności cywilnej.

Być może znacie historię Petera Parkera, który został Spider-Manem. Być może słyszeliście historię Bruce’a Wayne’a, ubierającego strój Batmana. My opowiemy Wam historię Katyi – wolontariuszki, która poczuła w sobie wewnętrzną supermoc.

– powiedział cytowany przez HollywoodReporter Anton Skrypets, koproducent i pomysłodawca filmu

Na ekranie pojawią się m.in. Elithaveta Zaitseva, Olexandr Rudynsky, Olesya Zhurakivska i Kateryna Kysen. W roli reżysera jest Eva Strelnikova, do tej pory realizująca mniejsze produkcje dla telewizji. Fabuła ma zostać przedstawiona w stylu filmu dokumentalnego.

Alla Lipovetska, współzałożycielka OUP i Mamas Production podkreśla, że wizja nakręcenia filmu fabularnego w trakcie wojny wydała jej się szalona. Z czasem jednak przekonała się do autorskiego pomysłu Skrypetsa i postanowiła go zrealizować. Obraz powstaje już od początku maja, w różnych ukraińskich miastach – Kijowie, Irpieniu i Lwowie. Twórcy podkreślają, że to pierwszy film mający pokazać prawdziwą skalę wojny w Europie w 2022 roku. The Day I Met Spider-Man ukaże się na jesień tego roku wszędzie, gdzie to możliwe – w kinach, serwisach streamingowych oraz w telewizji i na festiwalach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie